banner9

Altınordu'ya Barcelona'nın Sırrını Anlattılar

Barcelona’nın ünlü altyapı okulu La Masia’nın 11 yıl boyunca direktörlüğünü yapan Albert Puig ile İspanyol ekibinde daha önce Pazarlama ve Reklam Sorumlusu olarak çalışan Bruno Battle, Altınordu’nun konuğu oldu.

Altınordu'ya Barcelona'nın Sırrını Anlattılar
Puig ile Battle, Barcelona’nın başarısının sırrının, "Gülümsemek" olduğunu vurguladı. Yeşilyurt’taki Altınordu Futbol Eğitim Kurumu ve Torbalı’daki Altınordu Futbol Meslek Okulu’nu ziyaret eden ikiliye kulübün vizyon ve hedefleri konusunda bilgiler verildi. Altyapıda forma giyen çocuklarla da bir araya gelen Puig ve Battle, şunları söyledi:Y
 
"Beslenme, dinlenme, çalışma, saygı. Bunlar çok önemli. Ancak her şeyin üzerinde olan ve bizim asıl sırrımız olan. gülümsemedir. Gülümseyen insan mutludur, yaptığı işten zevk alır ve her zaman daha iyisini üretir. Bu yüzden sizin de yüzünüzde gülümseme eksik olmasın."
 
Öğrenciler, Barcelona’nın yıldızı futbolcusu Messi hakkında merak ettiklerinı Puig’e sordular. Puig ve Battle, ziyaretin kendileri için etkileyici olduğunu ifade etti.
 
PUİG’DEN TAVSİYELER
 
Albert Puig, Barcelona’da uygulanan sistem hakkında kırmızı lacivertlilere ipuçları verdi. Katalan ekibinde tüm teknik adamların aynı eğitimden geçtiğini anlatan Puig, iyi antrener yetiştirmenin iyi futbolcu yetiştirmekten daha önemli olduğunu vurgularken şu bilgileri verdi:
 
"Barcelona her şeyden önce iyi antrenörlerin yetiştiği bir okuldur. Kulübe uygun sistemi bulmak önemlidir. Sistem kopyalayarak sürdürülebilir başarı elde edilemez. Nou Camp’a ayak basmanın formülü, La Masia’daki tüm teknik adamların elinden geçmektir. Luiz Enrique ve Guardiola farklı karakterde iki teknik adam, ancak Barcelona’da aynı dili konuşmak esastır. Tiki-taka adı verilen sitemin temeli, işte bu ortak dildir."
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER