Altınordu'dan Muhteşem Kutlama

Kırmızı lacivertli kulüp 90 yaşına girdi. Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen kutlama etkinliği camiayı ve İzmir'in önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

6 Aralık 1923 tarihinde kurulan ve Cumhuriyetimiz ile yaşıt Altınordu, 90. yaşını görkemli bir geceyle kutladı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğindeki törene 600’e yakın kırmızı-lacivert sevdalısı katıldı. Efsane futbolcu Sait Altınordu’nun eşi Nimet Ayhan Altınordu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ve İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in de yer aldığı gece saat tam 19:23’teki havai fişek gösterisiyle başladı. Gökyüzü yüzlerce havai fişekle aydınlanırken, konuklar Havagazı’nın bahçesinde bu görkemli gösteriyi izlediler. 
 
Gccenin açılış konuşmasını yapan Dr. Salih Mertan, açılış konuşmasında, “90 yaşını geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyerek, “Kırmızısını, atalarımızın Cumhuriyet’imiz için döktüğü kanlarından, lacivertini Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızın yüreklerindeki çelikten alan kulübümüz, bugün 100. yılına doğru büyük bir adım daha atıyor. Bir üyesi ve bir neferi olmaktan her zaman büyük onur duyduğum Altınordu Kulübü, Cumhuriyetimizin canlı tarihi ve ilk kulübüdür” dedi.
 
 
ÖZKAN’DAN 90.Y YIL MESAJI
 
Futbol Yatırımları A.Ş. Başkanı Seyit Mehmet Özkan da, yurt dışı seyahati nedeniyle katılamadığı  90. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Altınordu armasının yediemini olarak, bu güzel armanın her gün daha yukarıya taşınması yolunda büyük bir heyecan ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz” diyen Özkan, şunları söyledi: “Hedefimiz; Altınordu armasının, önce İzmir ve Ege, sonra da ülkemiz ve tüm dünyada saygıyla tanınmasını sağlamaktır.  Bu armayı bugünlere kadar getiren çok değerli büyüklerimize teşekkür ediyor, güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle, kulübümüzün 90. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” diye konuştu.
 
ALTINORDU, İZMİR’İN GELECEĞİ
 
Altınordu Futbol Yatırımları A.Ş. Başkan Vekili İbrahim Görücüoğlu ise “Altınordu İzmir’in geleceğidir” saptamasında bulunarak, “Altınordu, temsil ettiği değerlerle hedefini, Avrupa’nın en önemli ülkelerinde en önemli kulüpleriyle yarışmak olarak belirleyen bir kulüptür. Bu kulübün bu noktalara gelmesinde yüzlerce, binlerce kişinin emekleri var… 90. yılımızı kutladığımız bu günde hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Altınordu’nun Türkiye’nin kilometre taşlarından birisi olduğuna dikkat çekerek, “Böylesine anlamlı bir gecede bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Altınordu, çok yakında çok daha iyi yerlerde olacaktır. Bunu tüm kalbimle söylüyorum” yorumu yaptı.
 
 
PLAKET-PASTA-FİLM VE GÖZYAŞI
 
Kocaoğlu’nun konuşmasından sonra, Dr. Salih Mertan kendisine plaket takdim etti ve geceye katılan konuklar 90. yıl pastasını hep birlikte kestiler. Büyük gecede Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, yaşayan en eski futbolculardan Mateo Vitali ve Memduh Gezer ile Sait Altınordu’nun eşi Nimet Ayhan Altınordu’ya da birer plaket takdim edildi. 
 
Altınordu 90. yıl filmi, birçok Altınordulu tarafından gözyaşları içerisinde izlenirken, gece Amigo Sarı Yaşar’ın herkese “Bir baba hindi” tezahüratını söyletmesiyle sona erdi. Efsane futbolcuları ise Altınordu formasını imzalayarak geceyi ölümsüzleştirdiler.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER