Altınordu'nun önceliği kalp sağlığı

Altınordu'da Bornova Futbol Okulu'nda eğitim gören 200 öğrencinin, Borfiz ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde kalp sağlıkları kontrol altına alındı.

Altınordu'nun önceliği kalp sağlığı

129 ayrı noktada açtığı futbol okullarıyla 12 binin üzerinde çocuğa spor yaptıran Altınordu, yıldız adaylarının kalp sağlığını korumak adına çok önemli bir ilke altına imza attı. 

Çocuklar, Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi ile yapılan protokol çerçevesinde düzenli olarak kontrol edilmeye başlandı. Borfiz'de kardiyoloji, ekokardiyografi, elektrokardiyografi ve hemogram testlerine alınan, vücut duruş şekilleriyle ilgili kontrolleri yapılan çocuklar, her açıdan sağlıklı raporu alındıktan sonra eğitimlerine devam ediyor. Kontroller sırasında sorunları tespit edilenlerin ise tedavi süreçleri başlatılıyor.

Bu testler sırasında bir öğrencinin kalp damarlarında daralma tespit edildiğini vurgulayan Altınordu Bornova Futbol Okulları Koordinatörü Sezai Öncü, “Çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda sağlıklı bir şekilde spor yapmaları bizim için çok önemli. Bu nedenle Borfiz ile yaptığımız iş birliğine büyük değer veriyoruz. Doktor İlker Işıklar'a kulübümüz ve okulumuza gösterdiği ilgi için teşekkür ederiz. Bu kontroller sayesinde çocuklarımızın olası sağlık sorunlarını çok önceden tespit ediyoruzö dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER