banner9

Almanya'dan Rusya İçin İhraç Talebi

Almanya, Rusya'nın 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'ndan ihraç edilmesini istedi.

Almanya'dan Rusya İçin İhraç Talebi
Almanya Olimpiyat Komitesi (DOSB) Başkanı Alfons Hörmann, Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) Rusya'da devlet destekli doping yapıldığı yönündeki raporunun ardından bu ülkenin Brezilya'da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'ndan ihraç edilmesini talep etti.
 
Hörmann, yaptığı yazılı açıklamada, WADA'nın görevlendirdiği spor hukukçusu Richard McLaren'in hazırladığı raporda Rusya Spor Bakanlığının ve istihbarat servislerinin katılımıyla sistematik bir şekilde doping yapıldığı konusunda ciddi kanıtların yer aldığını belirtti.
İddiaların ölçüsünün şaşırtıcı olduğunu ifade eden Hörmann, doping kullanımının devlet tarafından yönetilmesi ve sistematik gizlenmesinden dolayı Rusya'nın Ulusal Olimpiyat Komitesinin ihraç edilmesine kadar uygun yaptırımların getirilmesi gerektiğini kaydetti.
 
Fair play ve fırsat eşitliği gibi sporun değerlerinin bilinçli şekilde ayaklar altına alınması halinde bunun cezalandırılması gerektiğini belirten Hörmann, DOSB'nin raporu değerlendirerek gerekli sonuçları çıkaracağını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER