Almanya 'Hainini' Arıyor

Yunanistan maçı öncesi Panzerler’in taktik bilgilerinin rakiplerine iletilmesi ‘casusluk’ iddiasını kuvvetlendirdi.

Almanya 'Hainini' Arıyor

 

Oynadığı muhteşem futbolla Avrupa Şampiyonası’na damga vuran Almanya, öne sürülen ‘casusluk’ olayıyla sarsıldı. Euro 2012’nin en önemli favorileri arasında gösterilen Panzerler, Yunanistan ile oynadıkları maç öncesi büyük bir şok yaşadı. Öyle ki Almanya’nın ilk 11’ine kadar tüm detaylar, rakibin eline geçmişti.
 
Çeyrek finalde turnuvanın sürpriz takımı olma özelliği taşıyan Yunanistan’a karşı üstün bir futbol sergileyen Almanya, karşılaşmadan 4-2’lik galibiyetle ayrılıp, adını yarı finale yazdırmıştı. Mücadele sonrasında ortaya atılan bir iddia ise, bu maç oynanmadan Yunanistan cephesinin, Mario Gomez, Lukas Podolski ve Thomas Müller’in ‘sahaya çıkmayacağını bildiği’ yönündeydi.
 
Bilgilerin rakibe iletilmesiyle ilgili açıklama yapan Almanya kaptanı Philipp Lahm ağır ifadeler kullandı. Lahm, “Bu hareketi yapan Alman ulusunun başarısını istemeyen bir haindir. Bütün ülkenin arkamızda olduğu bir dönemde bunu kabullenemeyiz. Bu tip bilgileri sızdıran biri ülkesinin umutlarına zarar verebilir” yorumu yaptı.
 
Almanya Milli Takımı’ndaki casusluk iddiaları Euro 2012 için bir ilk olmadı. Grup aşamasında İngiltere ile İsveç arasında oynanacak maç öncesinde de, gazeteci Ola Billger’in, İngiltere’nin taktiklerini İsveç tarafına ilettiği iddia edilmişti.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 11:48
YORUM EKLE

banner47