Alanya Dünya Triatlon Kupası'na Hazır

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenecek Triatlon Dünya Kupası’nda, 42 ülkeden yaklaşık 1000 sporcu mücadele edecek. Sporcular 1500 metre yüzme, 10 kilometre bisiklet ve 40 kilometre koşu etabında kürsüye çıkma mücadelesi verecek.

Alanya Dünya Triatlon Kupası'na Hazır
Alanya’da 27-28 Eylül tarihlerinde yapılacak Uluslararası Triatlon Birliği Triatlon Dünya Kupası öncesi basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Alanya Belediye Başkanı MHP’li Adem Murat Yücel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Triatlon Milli Takımı Başantrenörü Mert Onaran ve Yarış Direktörü Mehmet Zafer Peker katıldı.
 
MİLLİLERİN HEDEFİ OLİMPİYATLAR
 
Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Alanya’da bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek triatlon yarışlarını Dünya Kupası ile taçlandıracaklarını söyledi. Yarışa çok titiz hazırlandıklarını belirten Güneş, "Alanya geçen yıl yaptığı Avrupa Şampiyonası’nda çıtayı çok yükseltti. Bu bizim için büyük bir gurur. Alanya ile triatlon özdeşleşti. Alanyalılar da triatlona sahip çıktı. Alanyalılar yolların kapanmasından dolayı 2 gün sıkıntı yaşayacak, ancak triatlonu sevdikleri için buna katlanacaklardır. Milli takımımızın da iyi derece elde etmesini umut ediyorum. Federasyon olarak hedefimiz 2016 Olimpiyatları. Genç sporcularımız olimpiyatlara hazırlanıyor. Buradan alacakları puanlar olimpiyatlar için hanelerine eklenecek" dedi.
 
ALANYALILARI DAVET ETTİ
 
Kaymakam Hasan Tanrıseven ise "Dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapacağımız için son derece mutluyum. Avrupa şampiyonasından sonra 1 yıl gibi kısa süre sonra dünya kupasını hem ülkemize hem de Alanya’ya getirdiği için federasyonumuza şükranlarımı sunuyorum. Alanya’yı dünya kenti yapmak istiyoruz. Dünyanın dört bir yanından sporcuların ilçemize gelmesi bizim için büyük önem arzetmektedir. Alanyalıları da bu yarışları izlemeye davet ediyorum" diye konuştu.
 
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Triatlon Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacaklarından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.
 
Triatlon Milli Takımı Başantrenörü Mert Onaran da milli takımdan 4 sporcunun elitlerde yarışacağını, sporcuların yarışa günde 2 veya 3 antrenmanla hazırlandığını kaydetti. Geçen yıl Alanya’da düzenlenen Triatlon Avrupa Şampiyonası’nda 2’nci olan İtalyan sporcu Alessandro Fabian ise geçen yıl kaçırdığı birinciliği bu yıl elde edeceğine inandığını belirtti. Hollandalı sporcu Rachel Klamer de dünya kupası olduğu için üzerinde baskı hissettiğini, ancak başarılı olacağına inandığını dile getirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER