Akay: 'Buz Hokeyini Yaygınlaştırıyoruz'

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, buz hokeyi sporunun yurt sathına yayılması amacıyla hazırladıkları projenin ilk etabını Yozgat’tan başlanacağını, 5 ilde uygulanacağını açıkladı.

Akay: 'Buz Hokeyini Yaygınlaştırıyoruz'
 
Altyapıya yönelik yürütülecek çalışmalarla birlikte buz pateni pistinin de yatırım programına dahil edileceğini söyleyen Federasyon Başkanı Akay, Teknik Kurul Başkanı Cüneyt Kozan ile birlikte geldiği Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u ziyaret etti, daha sonra da okulların spor salonlarını gezdi.
 
Tanıtıma yönelik çalışmalara Yozgat’tan başladıklarını hatırlatan Akay, hazırladıkları altyapıya yönelik proje kapsamında önce Yozgat’ı ziyaret ettiklerini belirtti. Yozgat’ta buz hokeyi pisti yapımının 2016 yılı yatırım programına alınabileceğini dile getiren Akay, ilk etapta Tekirdağ, Bursa, Eskişehir, Tokat illerindeki okullarda öğrencilere yönelik çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Akay, şunları söyledi:
 
"Bu illerimizle birlikte daha sonra dahil olacak olan Samsun ve Konya illerimizde spor salonları uygun olan okullarımızda önce öğretmenlerimizi eğitip, onlarında öğrencilerini eğitmelerine yönelik gerekli desteğimizi vereceğiz. Yozgat gibi diğer illerimizde de buz hokeyi pisti bulunmuyor. O nedenle eğitim çalışmaları tekerlekli patentlerle çalışmalar yapılacak. Zaten, buz patenti ile tekerlekli patentler arasında fark yok. Her ikisiyle de hokey sporu yapılabiliyor."
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER