Adanaspor Derbiyi Bekliyor

PTT 1’inci Ligi’nde pazar günü Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda Adana Demirspor’la oynayacakları derbi maçının hazırlandıklarını belirten Adanaspor teknik direktörü Levent Eriş, "İnşallah, herkesin zevk alacağı, olaysız bir müsabaka olur" dedi.

Adanaspor Derbiyi Bekliyor
Adanaspor-Adana Demirspor maçının Adana’da yıllardır süre gelen müthiş bir derbi olduğunu hatırlatan Levent Eriş, müsabakayı kazanmak ve sıralamadaki yerlerini değiştirmek istediklyerini vurgularken şöyle devam etti:
 
"Ligimize renk veren, heyecan katan ve tüm Türkiye’nin dikkatini Adana’ya çekecek bir derbi. Bu müsabakanın kazanılmasının bize getireceği çok ciddi bir maneviyatı olacaktır. İnşallah sağlıklı, güzel, herkesin zevk alacağı, olaysız, kimsenin burnunun dahi kanamayacağı bir müsabaka olur. Bugüne kadar oynanan maçlarda ciddi olaylar yaşanmaması da bu işin güzel tarafı. Bir ailede hem Adanasporlu hem de Adana Demirsporlu olduğu güzel bir rekabete sahne olacaktır. Aynı güzellikte başlayıp aynı güzellikte bitmesi en büyük dileğimiz."
 
ÇAKIR: "ADANA’YA YAKIŞIR BİR DERBİ BEKLİYORUZ"
 
İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık yapan Adana Vali Yardımcısı Çakır, Adanaspor-Demirspor derbisinin kentte yakışır şekilde geçmesi için gerekli önlemlerin alınacağını söyledi. Çakır, şu ifadelere yer verdi:
 
"Ülkemizde büyük ilgi gören futbolda yenmek kadar yenilmekte var. Adana’da yaşayan herkesin hedefi her iki takımında özlenen Süper Lig’e yükselmesi olmalıdır. Herkesin gözünün Adana’da çevrileceği maçın olaysız bir şekilde geçmesini beklemekteyiz."
 
UZEL: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAKTI
 
Adanaspor Basın Sözcüsü Murat Uzel, "Tribünleri kardeş takımımızla paylaşma isteğimiz İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’nda kabul görmedi" dedi. Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynayacak derbi maçında tribünleri Adana Demirspor ile paylaşarak Türkiye’ye örnek olmak istediklerini de ifade eden Uzel, şöyle konuştu:
 
"Yıllar sonra 2 takım taraftarı tribünleri eşit paylaşarak güzel bir derbi izleyecekti. Ev sahibi takım olarak teklifimizi yaptık. Demirspor tarafı mutlu oldu ve teşekkür etti. Ancak, güvenlik nedeniyle teklifimiz kabul edilmedi. Bu uygulama ile Türkiye’ye örnek olacaktık. Karara saygılıyız."
 
İl Güvenlik Kurulu’nun kararına göre stada 2200 Adana Demirspor taraftarı girebilecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER