'550 Bin Tl Para Cezası Verdik'

Spor Başkanı Recep Bölükbaşı, taraftarlarının çirkin ve kötü tezahürat konusunda dikkatli olmasını istedi, "Bu yıl bugüne kadar 550 bin TL para cezası ödedik, ayrıca hasılat kaybı yaşadık" dedi.

'550 Bin Tl Para Cezası Verdik'
Başkan Recep Bölükbaşı, Üniversiteli Taraftar Derneği’nin (Ünitimsah) Başkanı Cem Tunçbilek, Bursa merkez, Manisa, Karabük, İzmir, Muğla ve Antalya temsilcileriyle Özlüce Tesisleri’nde bir araya geldi. Cem Tunçbilek, ziyarette yaptığı konuşmada şöyle konuştu:
 
"Çoğunluğu, Bursaspor’u uzaklarda gönüllerinde yaşayan Bursa sevdalısı öğrencilerden oluşan Ünitimsah, 50’ye yakın temsilciliğimizde Bursa ve Bursaspor’u elimizden geldiğince destekliyoruz. Takımımız, kentlerine ayak bastığı andan itibaren gerek otel önünde karşılamalar olsun ve gerekse tribünden destek olsun üyelerimiz her an Bursaspor ile birlikte oluyorlar. Bizler kurulduğumuz 2002 yılından bu yana Bursaspor için birçok proje oluşturduk. Zaman zaman bu projelerimiz de yönetimlere sunduk, sizlere de sunacağız. Sizlere, teknik heyete, futbolcularımıza sonsuz başarılar diliyoruz."
 
BÖLÜKBAŞI: "ÇİRKİN VE KÖTÜ TEZAHÜRAT KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ
 
Başkan Recep Bölükbaşı ise kendilerine gelecek her türlü projeye de açık olduklarını belirtti. Bölükbaşı, daha sonra şöyle konuştu:
 
"Taraftarlarımızın biletlerini alarak stadyuma gelmelerini ve sadece takımımızı desteklemelerini istiyoruz. Son haftalarda hakaret ve küfür olan tezahüratlar nedeniyle cezalar aldık. Fenerbahçe maçında taraftarlarımızın stadyuma gelmesi için büyük bir çaba sarfettik. Büyük bir oranda da stadyumumuz doldu ancak bu hafta maçımızı maalesef maraton ve kapalı kale arkası tribünleri boş olarak oynayacağız. Federasyonun sıfır tolerans söylemi var. Bu cezaları hak edip, etmediğimiz tartışılır. Sonuçta bugüne kadar 550 bin TL para cezası ve ayrıca hasılat kaybı yaşadık. Mali yönden sıkıntı yaşadığımız bir dönemde bu cezaları almamamız için taraftarlarımızdan rica ediyoruz. Lütfen küfür ve hakaret içeren tezahüratlarda bulunmasınlar. Hakaret içermeyen tezahüratlarda bulunsunlur. Sonuçta bir tane Bursaspor var. Bursaspor’umuza zarar vermeyelim. 2010 yılında şampiyon olduğumuzda seyircimiz de fair play şampiyonu olmuştu. Bu durumdan dolayı büyük onur duymuştuk. Bu haftadan itibaren birlik ve beraberlik içerisinde küfürsüz olarak takımımızı destekleyelim. Bundan sonraki maçlarımızda dikkatli olalım. Tribünde 300 kişi kötü tezahürat yapsa bile tüm tribüne kapatma cezası uygulanıyor. Herkesin sorumluluğu büyük. Biz büyük bir kulübüz. Bu sezon bizim çıkış sezonumuz olsun. Önümüzdeki sezon yeni stadyumumuzla çok daha büyüyeceğiz. Herkes görevini yaptığı takdirde çok daha başarılı olacağız. Sizlere tüm çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Kapımız her zaman sizlerin görüşlerini açık."
 
Ziyaretin sonunda Ünitimsah Başkanı Tunçbilek, Başkan Recep Bölükbaşı’na, Ünitimsah bardağı, defteri, kalemi ve atkısı verdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER