% 51 Denizli % 49 Diğer

Teknik direktör arayan Beşiktaş'ta ibre Mustafa Denizli'yi gösteriyor.

% 51 Denizli % 49 Diğer

 

 
Tecrübeli çalıştırıcının tarihe geçen ‘Yüzde 51’ söylemi, şimdi kendisini anlatıyor. Yöneticilerin büyük bölümü, 
takımın kurt hocaya teslim edilmesini istiyor.
 
Beşiktaş’ta teknik direktör düğümünün hafta içerisinde çözülmesine kesin gözüyle bakılıyor. Başkan Fikret Orman ve kurmayları, bu hafta içerisinde adayları minimuma indirmek ve son kararı vermeyi planlıyor. Bu yöndeki çalışmalarda ise bir isim ön plana çıkıyor: Mustafa Denizli... 2009 yılında Beşiktaş’ı çifte şampiyonluğa taşıyan tecrübeli çalıştırıcının, kulübü bulunduğu zorlu noktadan zirveye çıkarabileceği düşünülüyor.
 
Tecrübesi üst seviyede
Yöneticilerin büyük bölümü hem camiayı tanıması, hem de bu tip zor durumları defalarca yaşamış olması nedeniyle Denizli’den yana görüş bildiriyor. Resmi bir teklif almadan, konuyla ilgili konuşmak istemeyen Denizli’nin ise ağzını bıçak açmıyor. Persepolis’le daha 1 senelik sözleşmesi bulunan Denizli’nin, İran’dan erken ayrılabileceği konuşuluyor.
 
Ancak tercihini yabancı hocadan yana kullanan idareciler de bulunuyor. Rangnick’in ikna edilmesini isteyen de var, Zico’yla sözleşme imzalanması için bastıran da...
 
Başkan Fikret Orman’ın, “Yönetimdeki bütün arkadaşlarımın fikrini alacağım” sözlerinin ardından, tüm idareciler de teknik direktör konusundaki görüşlerini belirtiyor. Mustafa Denizli ismi ön planda, ancak yabancı ve yerli, farklı alternatifleri savunan yöneticiler de bulunuyor. Örneğin Futbol Komitesi Üyesi İbrahim Altınsay’ın yabancı bir hoca istediği, yönetici Levent Erdoğan’ın da oyunu Samet Aybaba’dan yöne kullandığı biliniyor.
 
Bu arada Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmek Karaman da konuyla ilgili ilginç sözler sarfetti. “Her an herşey olabilir” diyen Karaman, “Ülke olarak kendi değerlerimize sahip çıkıp, güvenmeyi bilmeliyiz. Yerli hocanın içeride tahammül süresi yok. Yabancılara ise ayrıcalıklı davranılıyor. Bu çok yanlış ve adaletsiz bir durum. Beşiktaş ile ismimin geçmesine gelince, futbolda olmaz diye bir şey söz konusu değil. Sürpriz de olmaz!” ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER