40 Ülkeden 2500 Sporcu Yarışacak

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Karakullukçu, Trabzon’da 11-18 Temmuz’da 40 ülkeden 2500 sporcunun katılacağı Dünya Okul Sporları Olimpiyatları Gymnasiade 2016’nın hazırlıklarının tamamlandığını açıkladı.

40 Ülkeden 2500 Sporcu Yarışacak
Bu konuda bilgi veren Ömür Karakullukçu, "Organizasyonun üç temel branşı jimnastik, atletizm ve yüzme. 2013 yılının sonunda Brezilya da gerçekleşen Gymnasiade’nın sonunda bayrağı devraldık. Sporcular 10 branş ve 13 farklı disiplinde yarışacak" dedi. Organizasyonla ilgili bir problem olmadığını kaydeden Karakullukçu, şöyle devam etti:
 
"12 Temmuz’da açılış seremonisiyle başlayacak olan organizasyon, 17 Temmuz’da sona erecek. Sporcular yavaş yavaş gelmeye başladı. Türk milli takımlarının büyük bölümü Olimpiyat Köyü’ne giriş yaptı. Halkımızı açılış seremonisi ve yarışmalara bekliyoruz."
 
Yarışmalarda milli sporculardan başarı beklentileri olduğunu kaydeden Karakullukçu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Temel branşlar başta olmak üzere diğer branşlarda da ülkemize yakışır başarılar alacağımızı ümit ediyorum. Karşılaşmalar, Trabzon’daki 20 kilometrelik bir alanda bulunan 10 farklı tesiste yapılacak. Olimpiyat Köyü olarak Olimpiyat Yurdu’nu kullanıyoruz. Tesislerimiz standartların üzerinde. Spor Bakanlığı’nın ve bölge bakanlarımızın çok büyük destekleri var."
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER