4 Büyüklerden Teröre Tepki

Ankara’da tren garı kavşağında bu sabah saatlerinde patlamalar meydana geldi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre patlamalarda 30 kişi öldü, 126 kişi de yaralandı. Türkiye’nin önde gelen 4 büyük kulübü de yaşanan bu olaydan sonra resmi internet sitelerinden teröre tepkilerini gösterdi.

4 Büyüklerden Teröre Tepki
BEŞİKTAŞ: "TERÖRÜ ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ"
 
Beşiktaş, "Terörü şiddetle ve nefretle kınıyoruz" başlığı ile yayımladığı mesajda, "Barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, ülkemizde yaşanan terör saldırılarını şiddetle ve nefretle lanetliyoruz. Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında üzülerek öğrenmekteyiz ki, çok sayıda vatandaşımız yaşamını yitirmiş ve yaralanmıştır. ’Emek, Barış, Demokrasi’ hedefiyle düzenlenen mitingde yaşanan terör saldırısını nefretle lanetlediğimizi, ülkemizin kıymetli evlatlarının yaşamını yitirmesi ve yaralanmasından Beşiktaş Camiası olarak büyük üzüntü duyduğumuzu belirtiriz. Ülkemizin birliktelik ve dayanışma sergileyerek teröre en güzel yanıtı vereceğini belirtir; saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar temenni ederiz. Yüce Milletimizin başı sağ olsun..." ifadeleri kullanıldı.
 
FENERBAHÇE: "TERÖR SALDIRILARININ TÜMÜNÜ LANETLİYORUZ"
 
Fenerbahçe, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Bugün öğlen saatlerinde, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıda çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve bir çok yaralının olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Yaşanan saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Bu vesileyle, insanlığın en kutsal ve birincil hakkı olan yaşama hakkına kast eden terör saldırılarının tümünü lanetliyor, ülkemizde tesis edilmesi en önemli ihtiyaç olan barış ve kardeşliğe yönelik şiddetin hiçbir sebeple makul görülemeyeceğini bir kez daha ifade ediyoruz" şeklinde ifadeler kullandı.
 
GALATASARAY: "TERÖR SALDIRISI MİLLET OLARAK BİR KEZ DAHA YÜREĞİMİZİ YAKTI"
 
Galatasaray resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı: "Ankara’da bugün yapılması planlanan "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü öncesinde gerçekleşen terör saldırısı millet olarak bir kez daha yüreğimizi yaktı. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, acılı ailelere başsağlığı diliyoruz. Temennimiz ülkemizin bir an önce barış ve huzur ortamına kavuşmasıdır. Bu topraklarda kaybedilen her can bizim canımızdır.
 
TRABZONSPOR: "BU HAİN SALDIRIYI TRABZONSPOR CAMİASI OLARAK LANETLİYORUZ"
 
Bordo mavili kulüp ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Ankara Tren Garı’nda meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığı haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu hain saldırıyı Trabzonspor camiası olarak lanetliyoruz. Yüce milletimizin başı sağolsun."
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER