25 Milyon Taraftarımız Var

Beşiktaş taraftarı ile ilgili bir anısını anlatan Başkan Fikret Orman, "Taraftar kitlemiz bazı ülke nüfusundan fazla. Norveç’in nüfusu kaç diye sordum ’5 milyon’ dediler. Bizde 25 milyon taraftar var dedim" ifadelerini kullandı.

25 Milyon Taraftarımız Var

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda Eskişehirspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret etti.

Başkan Orman şike sürecinin ve yaşanan taraflar olaylarının seyirciyi futboldan soğuttuğunu söyledi.
 
Futbolda, dostluğun ve sporun güzel taraflarının öne çıkartılması gerektiğini belirten Başkan Orman, "Spor adamlarının buna özen göstermesi lazım. Yoksa bu kadar insanın ilgi duyduğu şeyler şike süreçleriyle, taraftar olayları ile insanları soğutuyoruz. Bununla ilgili kimse ilgi göstermek istemiyor. İnşallah sahada oynanan bir spor olarak bugün de güzel bir maç seyrederiz" dedi.
 
Bu akşam Eskişehirspor’u yenmek için sahaya çıkacaklarını belirten Fikret Orman, "Her takım sahaya yenmek için çıkar. Beşiktaş ülkenin en büyük camiasına sahip. Kimle oynarsa oynasın. İsterse Real Madrid, Barcelona, Manchester United olsun sahaya yenmek için çıkar. Doğal olarak buraya yenmek için geldik. Eskişehirspor da köklü bir camia. Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş camiasının mensubu olmaktan onur duyduğumuz bir futbol adamıdır. Efendi kişiliği ve duruşu bizim camiamızı temsil eden bir duruştur. Kendisini çok severiz. Ayrıca bizim camiamızda yetişen bir hocanın Eskişehir gibi bir camiada sevilen konumda olması bize gurur vericidir. Hoca da takımının kazanması için elinden geleni gösterecektir. Sadece sahada futbolun konuşulduğu, dış etkenlerin ve hakem hatalarının olmadığı bir maç olmasını istiyoruz" dedi.
 
Eskişehir’de derneklerinin bulunmadığına hatırlatan Orman, "Her yerde derneğimiz var ancak Eskişehir’de derneğimiz yok. Biz Eskişehir’e de derneğimizi kuralım" diye konuştu.
 
"TARAFTAR SAYIMIZ BAZI ÜLKELERİN NÜFUSUNDA FAZLA"
 
Beşiktaş taraftarı ile ilgili bir anısını anlatan Başkan Orman, "Taraftar kitlemiz bazı ülke nüfusundan fazla. Norveç’in nüfusu kaç diye sordum ’5 milyon’ dediler. Bizde 25 milyon taraftar var dedim" diye espirili bir şekilde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Başkan Dt. Ahmet Ataç, Fikret Orman’a lüle taşından yapılan Kartal figürü hediye etti. Orman ise Ataç’a, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 1984 ile 2000 yılları arasında başkanlığını yapan Süleyman Seba koleksiyonunda bulunan formayı ve Eski İnönü Stadı’nın girişini temsil eden bir mum hediye etti.
 
Bunun üzerine eski İnönü Stadyumu’nun yıkılmasını istemediğini söyleyen Ataç, "Geçen gün önünden geçerken gördüm yüreğim parçalandı. Stadın o halini görünce. Şiddetle karşıydım yıkılmasına, çünkü çok büyük anılarımız var. İstanbul’da çok büyük bir bellekti o, ama ne yapalım olmuş artık" sözünün üzerine Orman, CHP’li Belediye Başkanına ’Genellikle solcular hep karşı bizim yaptıklarımıza’ şeklinde cevap verdi.
 
Karşılıklı gülüşmelerin ardından Ataç, "Aslında Çarşı karşı da biz bellek yerinde kalsın istedik" deyince, Başkan Fikret Orman, "Göreceksiniz daha güzel haliyle inşa edilecek" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2013, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER