banner24

'2014 Dünya Kupası'a Gitmek İstiyoruz'

2014 Dünya Kupası elemeleri öncesinde 5 hazırlık maçı yapacak olan A Milli Takım'da yıldız futbolcular Nuri Şahin, Arda Turan ve Burak Yılmaz'ın yanı sıra teknik direktör Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi. Milliler, umut dolu mesajlar verdi.

2014 Dünya Kupası elemelerine hazırlık kapsamında Avusturya'ya gidecek A Milliler, yolculuk öncesinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya teknik direktör Abdullah Avcı ile oyunculardan Nuri Şahin, Arda Turan ve Burak Yılmaz katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan Abdullah Avcı, 2 haftalık süreçte Dünya Kupası finalleri için önemli bir adım atacaklarını belirtirken, "Hazırlık maçlarında, Dünya Kupası elemelerinde rakiplerimize yakın rakipler seçtik. Performansı iyi olan her oyuncuya kapımız açık. Oyuncu havuzumuza son derece inaniyorum. Dünya Kupası'nda olacağız. Oyuncularım buraya severek ve koşarak geliyor" dedi.

Avcı'nın ardından sözü Real Madrid'de forma giyen Nuri Şahin aldı. Nuri, bu sezon sakatlığı nedeniyle sezonun kendisi için iyi geçmediğini ifade ederken, "Sadece 2014'e değil, her turnuvaya katılmayılız. Herkesi yenebilecek takım olabiliriz. Portekiz, Hollanda'ya yakın futbol oynuyor. Bizim için önemli bir hazırlık maçı olacak" dedi.

Atletico Madrid'in formasını başarıyla terleten Arda Turan, "Görev bilinci içinde Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmayı çalışıyorum. Futbolcuların potansiyelini bilen bir hocamız var. Herkesi yenebilecek bir takımız. Brezilya'da olmak istiyoruz. Bu bizim hayalimiz, elimizden geleni yapacağız. La Liga'da defansif yönümü geliştirdim. Türkiye'yi temsil görevimi yapmaya çalışıyorum" dedi.

Burak Yılmaz ise iyi bir sezon geçirdiğini belirterek, "Bizler için milli takım kutsaldır ve her zaman hayalimizdi. Hazırlık maçlarında skordan çok takım olabilmek önemli" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER