Zeytin Ağacı İle Kürsüye Çıktı

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Manisa’nın Yırca köyünde zeytin ağaçlarının kesilmesini protesto etti ve TBMM Genel Kurul kürsüsüne zeytin fidanı ile çıktı.

Zeytin Ağacı İle Kürsüye Çıktı
 
TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısının 5’nci tur görüşmelerinde CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, kürsüye zeytin fidanı ile çıktı. Hükümeti eleştiren Havutça, “Manisa Yırca’da katlettiğiniz, söktürülmesine sebep olduğunuz 6 bin zeytin ağacı adına size vatandaşlarımızın selamları var, bunun hesabını siz vereceksiniz” dedi.
 
ÇAM AĞACINI BAKANA VERDİ
 
CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş ise kürsüye iki çam fidanı ile çıktı. Sarıbaş, “Bu 2 çam ağacı Çanakkale ve Kaz Dağlarından, tüm hemşehrilerimden getirdiğim çam ağacı. Orada, Kaz Dağlarına çıkarken yazıyor ya da Türkiye’nin neresine gidersiniz, özellikle de son yıllarda kaldırılmaya başladı, ne diyor? "Yeşili sev, yeşili koru." Ama görüyorum ki yeşili sevmek, yeşili korumak eski ormancılık tabiri kalmış. Ama gördüğüm, günümüzde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı deyince yeşili bırak, korumayı bırak, sevmeyi bırak, katliam geliyor aklımıza."dedi.
 
Konuşmasının ardından Sarıbaş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na yanında getirdiği çam fidanlarını hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER