Zeybekci'ye Oy Avcılığı Eleştirisi

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, 7 Haziran seçimleri öncesi 250 lira taksitle Denizli’ye 25 bin konut yapılacağı sözünü veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 1 Kasım seçimleri öncesi yerel bir televizyon kanalında aynı söylemi tekrarlaması üzerine oy avcılığıyla suçladı.

Zeybekci'ye Oy Avcılığı Eleştirisi
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 7 Haziran seçimleri öncesi dar gelirliler için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 250 TL aylık taksitle 25 bin konut yapacağını açıklamıştı. Bakan Zeybekci, 1 Kasım erken seçimleri öncesi Denizli’nin yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada ucuz konut sözünü tekrarladı. Bakan Zeybekci, "Biz söz verdik mi canımız pahasına sözümüzü tutarız. 9 milyon metrekare alanda zemin etüdü tamamlandı. Ucuz konut için bu alan TOKİ’ye devredilecek. 2 hafta içinde projenin detayları ortaya çıkacak. Proje 3 yılda tamamlanacak ve Denizli’de evsiz insan kalmayacak" dedi.
 
AK Parti Denizli Milletvekili olan Bakan Zeybekci’nin oy avcılığı yaptığını söyleyen CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
 
"Geçen seçimde konut projesiyle oy avcılığı yapan AKP, 1 Kasım seçimleri öncesi de aynı taktiği uygulayarak vatandaşın oyunu alabilme telaşı içine girdi. Aradan geçen dört ayda hiçbir şey yapamayan Ekonomi Bakanı Zeybekci, seçimlere bir ay kala, oy umutlarını yine 25 bin konut projesine bağlamaya başladı. 25 bin konut projesine başvuranların sayısı daha önce 126 bin olarak açıklanmıştı. Bakan Zeybekci, önceki gün başvuranların sayısını 132 bin olarak dillendirildi. Altı bin fark, bu projeye hala kayıtların devam ettiğini mi gösteriyor? Yoksa projenin kaderi gibi, başvuranların sayısı da belirsiz mi? Yerine getiremeyeceğiniz sözleri vermeyin. Vatandaşı ’bir hafta sonra’ diye diye dört aydır oyalıyorsunuz. Son umudunuz da, bu projeye yazılan insanların oylarını alarak milletvekili çıkartabilmek. Yeter artık, kimsenin hayalleriyle, umutlarıyla oynamayın. Altı boş projelere halkın inancı kalmadı."
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER