banner51

'Zekice Bir Tuzak Kurmuşlar'

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun seçim sürecine yönelik bir suikast girişimi olduğunu söyledi.

'Zekice Bir Tuzak Kurmuşlar'

Efkan Ala, TRT1’de ekrana gelen Enine Boyuna programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ala, operasyonlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Kendi kapasitelerince zekice bir tuzak kurmuşlar. Başbakanı en hassas noktasından, yolsuzluktan vurmak istiyorlar. Çekmişsin, etmişsin. Neden müdahale etmiyorsun. Neyi bekliyorsun. Organize suç olsun diye kendi organize ediyor.
 
Bir dosya açılmış, içine ne varsa doldurulmuş. Bunun arkasında başka şeyler aramak lazım. Türkiye’de sistematik yolsuzluk vardı. Bu amaçla, AK Parti döneminde yolsuzlukla mücadele stratejisi kabul edildi. 2 yıllık bir çalışma, tam da Türkiye istikrarlı yürürken ve seçim takvimi başlamışken siyaseti dizayn için devreye sokuldu. Madem iki yıldır ortada suç var, neden suç üstü yapmıyor da, bugünü bekliyorsun?" dedi.
 
Tüm ihalelerin bedelinin 40 milyar dolar oludğun belirten Ala, "Etiler polis okulu bir şirkete peşkeş çekildi deniyor. Baktık. Yalan. Meselenin omurgası yok. Bu tezgahın bize Türkiye’ye maliyeti 104 milyar dolar. Şimdi bakalım kim dolar aldı? Bunlar ortaya çıkacak. Bu çete, güneyde bir ilimizde vali, belediye başkanını, emniyet müdürünü, tüm parti teşkilatlarını dinlemiş. Ne münasebetle dinliyorsun" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER