banner51

'Zafer Şenlikleri İptal Edilemez'

Bir basın açıklaması yapan CHP İzmir Milletvekili ve PM: üyesi Dr. Aytun Çıray “İzmir medeniyeti”nin temsil ettiği değerlerin öneminin her geçen gün biraz daha ortaya çıktığını söyledi.

'Zafer Şenlikleri İptal Edilemez'
 Çıray; “İzmir medeniyeti”nin Mısır’daki darbeye cepheden tavır almamasının asıl nedeninin kadınların cesetlerine tecavüzü meşrulaştırmaya kanuni kılıf hazırlayan bir zihniyet olduğuna dikkat çeken Dr. Çıray, “İzmir milletvekili olarak söylüyorum; kadınları en utanç verici bir şekilde dışlayan bir zihniyet demokrasi üretemez. Saf ve temiz Anadolu Müslümanlığını temsil eden Türk insanı artık bu anlayışların yüce dinimizi zehirlediğini görmektedir.”
 
“Ölü seviciliğe İslam’ı alet edenlerin Mısır’a demokrasi getireceğini iddia etmek münafıklıktır”
 
“Allah’ın kelamını dinleyip anlarlar fakat bile bile tahrif ederler. Yalancıdırlar, inanır gibi gözükürler ama inanmazlar” Ayet-i Kerime’sini hatırlatan Çıray, AKP’nin demokrasi ve kadın hakları konusundaki çarpık bakış açısını ise şu sözlerle açıkladı:
 
“Bu ülkede aklı başında olan herkes doğal olarak darbelere karşıdır, ancak darbelere karşı olmak demokratlığın belirleyici unsuru değildir. Demokratlığın temel unsuru ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan kapsayıcı olmaktır. Biz, ‘Mısır’da direniş İnsanlığa diriliş’ sloganıyla ortaya çıkan bu zihniyetin yaşayan kadınların haklarına nasıl baktıklarını biliyorduk, fakat nekrofiliyi (ölü seviciliği) yasallaştırmak isteyen Mursi’yi desteklemelerini ibret verici buluyoruz. Ölü seviciliğe İslam’ı alet ederek yasallaştırmaya kalkışan bir zihniyetin Mısır’a demokrasi getireceğini iddia etmek münafıklıktır.”
 
 “Zafer şenliklerinin iptali manevi bir terör saldırısıdır”
 
Dr. Çıray, kendi vatandaşlarımızın öldürüldüğü Reyhanlı katliamından sonra yas ilân etmeyenlerin Mısır’da ölenler için yas tutma bahanesiyle Afyonkarahisar’daki zafer şenliklerini iptal etmeye kalkışmalarını Türk Milletine yapılmış en büyük manevi terör saldırısı olarak niteledi. 
 
Egelilere de seslenen Dr. Çıray, “biz kadına sonsuz değer veren bir medeniyetin çocuklarıyız. Biz aynı zamanda vefa denen o büyük erdemi kalbimizde hissediyoruz. Sizleri 30 Ağustos’ta medeniyet meşalemizin ışığını tüm yurtta milletçe paylaşmaya davet ediyorum,” diyerek açıklamasını tamamladı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER