'Yüce Divan'a Çıkmaktan Çekincem Yok'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, veremeyecekleri hiçbir hesaplarının olmadığını belirterek, Yüce Divan’a çıkmaktan da çekincesinin olmadığını söyledi.

'Yüce Divan'a Çıkmaktan Çekincem Yok'

TBMM Adalet Komisyonu’nda, HSYK Kanun Tasarısı maddeleri üzerindeki görüşmelere devam edildi. Komisyonda söz alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, zaman zaman bazı milletvekillerinin yüce divan değerlendirmeleri yaptığını belirterek, "Bunları üzüntüyle karşıladım. Biz yasama faaliyeti yapıyoruz. Yasama yetkisi Türk milleti adına TBMM’ye aittir. Anayasa 87 gayet açık. Kanun koyma mevcut kanunları değiştirmekte TBMM’nin görevleri arasında. Şu anda devam eden teklifin görüşmesi yasama yetkisi çerçevesinde TBMM’nin görevleri çerçevesinde yapılan bir düzenlemedir. Ben, Türkiye’nin tarihinde Meclis’te çıkarılmış kanundan dolayı yüce divanda yargılanmış birini hatırlamıyorum. Bilenler varsa bana hatırlatırlarsa sevinirim" şeklinde konuştu.

 
"Biz doğru bir iş yapıyoruz" diyen Bozdağ, konuşmasında şunları kaydetti: "Doğru işleri de her yerde savunuruz. Eğer bir gün bizi gelip yüce divanda yargılama gibi birileri bir şey yaparsa ona da açığız. Ondanda hiç korkumuz çekincemiz yok. Her mahkemenin huzuruna çıkar, yaptığımız işlerin hesabını çok rahat veririz. Bekir Bozdağ’ın hem halka, hem Allah’a hem de mahkemelere veremeyecek hamdolsun hiçbir hesabım yoktur. Bundan sonrada gönül rahatlığında herkese her isteyene hesabımı veririm bunun da herkesin bilmesini arzu ederim. Yüce divana çıkmaktan çekincemin olmadığını bilinmesini isterim."
 
Bozdağ, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal’ın Yüce Divan’da yargılanma konusunda yaptığı açıklamaları hatırlatarak, "Sayın Bal’ın konuşmasında ifade ettiği hususlara ilişkin, yüce divanda yargılanmayla alakalı ’şöyle olursa böyle olur’ sözlerini kehanet olarak görüyorum. Biz, ne yaparsak milletin gözü önünde yaparız. Herşey vatandaşın gözünde olur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER