banner9

YSK'dan CHP'ye Yanıt

YSK'dan, CHP'nin beklediği yanıt geldi.Yüksek Seçim Kurulu CHP'nin önseçimsiz erken seçim için aday belirleme yönetmeliğini olumlu buldu.

YSK'dan CHP'ye Yanıt

YSK, CHP'nin erken seçimde milletvekili adaylarını  ön seçim yapmadan belirleme konusunda Parti Meclisi'nin aldığı kararı uygun buldu.  

Koalisyon görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın erken seçim kararı alması sonrası CHP 'de devam eden kongre süreci takvimi de netleşti. Radikal'e konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin sürece ilişkin şunları söyledi: Seçim tarihi netleşti. Bugüne kadar ilçe kongreleri dahil kongrelerini tamamlayan 17 il, seçim öncesi il kongrelerini de yapacak. Diğer 64 ilde ise olağan kongre takvimine ara verilecek. Seçimin bittiği günden hemen kongreler tekrar yapılacak. Bununla ilgili örgütlere gerekli yazı gönderiliyor."
 
KONGRE TAKVİMİ 15 AĞUSTOS'TA BAŞLAMIŞTI
 
CHP'de kongre takvimi 15 Ağustos'ta başlamıştı. 15 Ağustos 2015 tarihinde başlayan ilçe kongre delege seçimleri, 28 Eylül 2015 tarihine kadar tüm ilçelerde tamamlanmış olacaktı. 28 Eylül 2015 tarihi ile 11 Kasım 2015 tarihleri arasında tüm ilçe kongreleri yenilenmiş olacaktı.11 Kasım 2015 tarihi itibariyle CHP İl kongreleri başlamış olacaktı. Kongrelerin bir bölümü yapıldı. Kasım ayı sonuna kadar tamamlanacak il kongreleri ardından, CHP büyük kurultayı aralık ayı sonlarına doğru yapılarak, büyük kurultay yapılacaktı. Ancak erken seçim nedeniyle bu takvim değişti. 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER