'Yolsuzluğa Karışan Bakanlar...'

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, Ak Parti’ye karşı yargı darbesi yapılmaya çalışıldığını ve bunun hedefinin Cumhurbaşkanığı seçimi olduğunu öne sürerek, "Ortada bir yolsuzluk varsa bu yolsuzluğu kimse koruyacak ve kollayacak değildir. Yolsuzluğa adı karışan sayın bakanlar kesinlikle görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan’a giderler. Gitmedikleri takdirde zaten kamu vicdanı rahatsız olacaktır’’ dedi.

'Yolsuzluğa Karışan Bakanlar...'
AK Parti Kayseri teşkilatında ’nöbetçi milletvekili’ olarak vatandaşların sorunlarını dinleyen TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, burada gazetecilere yaptığı açıklamada MİT krizi, Gezi Parkı ve yolsuzluk operasyonu ile AK Parti’ye karşı yargı darbesi amaçlandığını söyledi. Yakut,’’Tüm bu yargı darbesi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi hedeflenmiştir. Buradaki asıl mesele budur. Şunu çok net söylemek gerekirse, ortada bir yolsuzluk varsa bu yolsuzluğu kimse koruyacak ve kollayacak değildir. Yolsuzluğa adı karışan sayın bakanlar kesinlikle görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan’a giderler. Gitmedikleri takdirde zaten kamu vicdanı rahatsız olacaktır. Bu yerel seçimlerin özelliği, ardından da ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı seçiminin gelmesidir. Biliyorsunuz daha önce de Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiç gündemde olmadığı halde 367 oy meselesi gündeme gelmiştir. Bunlar bir süreç, bu engelleri de atlatacağız AK Parti olarak. Biliyorsunuz genel seçimlerde yüzde 39 oy almıştık. Bunu yüzde 50’ye çıkaracağız. Kamu araştırmaları da bunu böyle gösteriyor" diye konuştu.
 
AK Parti’nin iktidara geldiği bu güne kadar tüm seçim ve referandumlardan alnının akıyla çıktığını ifade eden Yakut, "Partiyi kurduğumuzdan bu yana hem yerel hem de genelde hizmet aşkıyla ülkeyi yaşanabilir hale getirdik’’ dedi. İnternet düzenlemesiyle ilgili de konuşan Yakut, "Hem kamudakilerin hem de siyasettekilerin ve vatandaşlarların dinlemeler yapılarak, bunların sosyal medyada paylaşılmasıyla kişilik haklarının çignendiğine tanık olundu" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER