Yıldız:'Niçin Endişe Ediyorsunuz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kars’ta yaptığı konuşmada, "Niçin vatandaşın iradesinden endişe ediyorsunuz?" dedi.

Yıldız:'Niçin Endişe Ediyorsunuz'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı Kars havalimanında Vali Eyüp Tepe, Ak Parti Erzurum Milletvekili Bölge Koordinatörü Adnan Yılmaz, Ak Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve partililer karşıladı. Bakan Yıldız daha sonra Devlet Su İşleri (DSİ) 24. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda Ak Parti Kars İl Teşkilatının düzenlediği genişletilmiş divan ve başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Bakanı Taner Yıldız burada yaptığı konuşmada, "Hiçbir yolsuzluk da siyaset mühendisliğini makul hale getirmez. Yolsuzluk varsa, usulsüzlük varsa bu cezasını görecektir, cezasını çekecektir. Hiçbir zaman için bu ülkenin istikrarıyla alakalı herhangi bir operasyonu makul hale getirmez. Benim parmağım acıyor, elimde bir sıkıntı var, koluma da sirayet etmiş olabilir. Siz benim beynimle alakalı, kalbimle alakalı ameliyat yapma yetkisine sahip değilsiniz. Bu yetkiye ancak Allah’ın izniyle halkımız karar verebilir. Şimdi bu seçimler yapılıyor. Niçin vatandaşımızın iradesinden endişe ediyorsunuz? Niçin vatandaşımızın iradesinden kaygı duyuyorsunuz? O iyiyi kötüyü ayıklayamaz mı? ‘İyiyi kötüyü ayıklayamaz’ dediniz. Hatırlayalım, ‘Karnını kaşıyan, bidon kafalı’ dediniz, ‘Çobanın oyuyla benim oyum bir olur mu?’ dediniz. Bu ülke, yalnızca ekonomisiyle, iradesiyle, sosyal yanlarıyla değil, bu ülke beyniyle, zihniyle, kalbiyle, vicdanıyla, basiretiyle, ferasetiyle, sağ duyusuyla, sezgisiyle hep beraber büyüdü. Obez büyümedi, tek taraflı büyümedi" dedi.
 
Adayların tanıtımından sonra Bakan Yıldız, Şehit Ebu-l Hasan Harakani Türbesi ve Harakani Vakfını da ziyaret eden Bakan Taner Yıldız, Kars Kalesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER