Yıldırm'a Tam Destek

Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında yaptığı toplantılarla her kesime temas etmeyi hedefliyor. Ardı ardına düzenlenen görüşmeler ile seçimin mahiyetini anlatan Yıldırım “Bu seçim sıradan bir seçim değil, mesele memleket meselesi” diyerek tüm kesimleri bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Yıldırm'a Tam Destek

İzmirli işadamlarının katıldığı bir yemekte İstikrarın ve güvenin iş ve ticaret dünyası için önemine vurgu yapan Yıldırım işadamlarının desteğini istedi. 1 Kasım seçimlerinin kazası olmayan önemli bir seçim olduğunu söyleyen Yıldırım, “Bunu en iyi iş dünyası biliyor. Güçlü iktidarın ve istikrarlı bir yönetimin getirileri başta iş dünyasını etkiliyor” diye konuştu. İş adamları Binali Yıldırım’ın İzmir’den tekrar aday olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Yıldırım, ayrıca iktidara en yakın partinin desteklenmesinin ülkeyi geleceğe taşıyacak güçlü iktidar beklentisinin karşılanması açısından önemli olduğunu hatırlattı.

Toplantıya Kemal Çolakoğlu (İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı), Işınsu Kestelli ( İzmir Ticaret Borsası YK Başkanı), Bariş Kocagöz (İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı), Salih Esen (Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis, Rebi Akdurak (İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı), Cemal Elmasoğlu (İşadamı-EGİAD YK Eski Başkanı), Moris Bencuya (İşadamı)Lucien Arkas (Isadami), Zeliha Toprak (Fransa Fahri Konsolusu), Betül Elmasoğlu (İşkadını), Sıtkı Şükürer (ESİAD Eski YK Başkanı), Hamdi Tanık (İşadamı), İlhan Gurel, Ömer Kaplan (Fahri Konsoloslar Derneği YK Başkanı)), Yılmaz Temizocak (İşadamı -  EGEV YK Eski Baskani
Halil Şahin (İşadamı), Mesut  Sancak (İşadamı), Rıza Akça (işadamı), Kenan Yavuz (SOCAR YK Başkanı), Selim Gökdemir (İşadamı), Oğuz Özkardeş (İşadamı), Mehmet Tiryaki ( Ege Bölgesi Sanayi Odası Eski Meclis Başkanı), Mustafa Türkmenoğlu (Ege İhracatçılar Birliği Eski Koordinatör Başkanı), Mustafa Güçlü (ESİAD YK Başkanı), Enis Özsaruhan (ESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Mahmut Özgener (İşadamı)
Aziz Demir (iş Adamı, AK Parti Eski İl Başkan Yardımcısı) katıldı.
 
 
DEMİR İPEK YOLU MİMARI UNVANI VERİLDİ
 
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nden Binali Yıldırım’a “Demir İpek Yolu Mimarı” unvanı verildi. Efsane Bakan ve Yolların Mimarı olarak anılan Binali Yıldırım,  bakanlığı döneminde yapılan Tarihi İpek Yolunu Yüksek hızlı raylarla Demir İpek Yoluna dönüştüren hizmetlerinden dolayı bu unvana layık görüldü. Birlik başkanı ve üyelerinin övgülerine mazhar olan Yıldırım, “Verilen her ödül daha iyi hizmet etmek için teşvik anlamına gelir ve ödül alanın sorumluğunu kat kat artırır” dedi
 
İZMİRLİ MARAŞLILARDAN YILDIRIM’A TAM DESTEK
 
İzmir’de yaşayan Kahramanmaraşlılar hemşeri derneklerinin daveti üzerine temsilcileri ile bir araya gelen Binali Yıldırım’a Maraşlılar’dan tam destek geldi. Yıldırım, “Türkiye bir yandan terör belası ile meşgul iken diğer taraftan yakın komşularımız tehdit oluşturmaya devam ediyor. İçerden ve dışarıdan Türkiye’yi hedef alan odaklar bölgede güçlü olmamızı istemiyor” diyerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
 
PKK’nın huzuru tehdit eden bir unsur olarak dış güçler tarafından kullanıldığını söyleyen Yıldırım şöyle söyledi “Demokratik yollardan siyaset yapacağını vaat eden HDP kendisine oy verenlerin güvenini sarstı. Seçimden sonra görüldü ki PKK’nın arka bahçesi, etkisiz eleman gibi çalışıyor. Onlara güvenen 6,5 milyon insan oy verdi ama terör örgütünün baskısı altında onların sesleri solukları kesildi“ dedi.
 
Terörle mücadelenin geldiği noktayı soran Maraşlılar’a  “hiç endişeniz olmasın bunu dönüşü yok. Barış yolunu denedik ve istismar edildik. Bundan sonra hiç kimse bu ülkenin bölünmesine parçalanmasına müsaade etmez. Terör bitmek üzere ve dönüşü yok artık. Türkiye’nin olmazsa olmazları herkesi bağlar” diye konuştu.
 
BUCA İLE GÜÇ BİRLİĞİ
 
Ara vermeden görüşmelerini sürdüren Binali Yıldırım Buca Güç Birliği Platformu Üyeleri ile de bir araya geldi. “Ana tema birlik beraberlik kardeşlik, farklılıklarımızı değil, ortak yönlerimizi öne çıkartmak zorundayız” diyen Binali Yıldırım “İstikrarın ve güvenin yarattığı ortamda yaşamak hepimizin öncelikli arzusu. Terörle mücadelede zaafa uğramadan kardeşliğimizin devem etmesi hepimizin ortak beklentisi. Bu seçimler partilerin tek tek başarısından ziyade Türkiye’nin başarısı için yapılacak seçimdir“dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER