banner9

Yıldırım'dan Çok Sert Tepki

ABD'nin Kudüs kararı ile ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Kudüs'ün statüsü ile oynamak pimi çekilmiş bomba gibi olur. Karar neresinden bakarsak bakalım vahimdir. Kudüs'ün başkent ilanını Kuzey Irak'ın referandum kararına benziyor" dedi.

Yıldırım'dan Çok Sert Tepki

Başbakan Binali Yıldırım Kore dönüşü gazetecilere konuştu.  ABD'nin Kudüs kararına tepki gösteren Yıldırım,"Bu karar Orta Doğu'yu büyük bir felakete sürükler"  dedi. Kararı  vahim olarak niteleyen Yıldırım,   "İslamiyet, Hristiyanlık ve Musevilik... Her üç  semavi din için de Kudüs kutsal bir mekan. Dolayısıyla buranın konumuyla,  statüsüyle oynamak adeta pimi çekilmiş bir bomba şeklinde bir sonuç doğurur" ifadesini kullandı.  

'KUZEY IRAK REFERANDUMU KARARINA BENZİYOR'

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etme kararını kuzey Irak referandumuna benzeten Yıldırım, "Bu biraz Kuzey Irak  yönetiminin referandum ilan etme kararına benziyor. Bütün dünya karşısında, ona  rağmen bu referandumu, bu gayrimeşru referandumu ilan ettiler ve sonunda da neler  olduğunu hep beraber gördük" şeklinde konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER