Yıldırım'dan Açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Erzincan’da cemaatle iktidar ilişkisi konusundaki bir soru üzerine, "Cemaatlerin görevi irşad etmektir. Onlar irşad görevi görecek, insanları dini konularda aydınlatacak. Hükümetlerin görevi de ülkeyi imar etmek. Herkes kendi görev alanı ile ilgili çalışmaları sürdürürse sorun yaşanmaz" dedi.

Yıldırım'dan Açıklama
Belediye başkan adaylarının tanıtım programına katılmak üzere tarifeli uçakla İzmir’den Erzincan’a gelen Binali Yıldırım’a havalimanında partililer coşkuyla karşıladı. Vali Abdurrahman Akdemir’i makamında ziyaret ettikten sonra Erzincan Milletvekili Sebahattin  Karakelle, Belediye Başkan adayı Cemalettin Başsoy ile birlikte Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına katılan Binali Yıldırım bir konuşma yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkenin her tarafına eserler kazandırdığına dikkati çeken Yıldırım, şimdi İzmir’in 30 ilçesi ile bin 400 mahallesini dolaştığını bildirdi. 
 
Binali Yıldırım, bayrağı 30 Mart’ta Kadifekale’ye dikmek için canla başla çalıştığını belirtti. Daha sonra esnaf ziyaretine çıkan Yıldırım bir soru üzerine şöyle konuştu:
 
"Cemaatlerin görevi irşad etmektir. Onlar irşad görevi görecek, insanları dini konularda aydınlatacak. Hükumetlerin görevi de ülkeyi imar etmek. Herkes kendi görev alanı ile ilgili çalışmaları sürdürürse sorun yaşanmaz."
 
PARALEL YAPI GEÇMİŞTE FARKLI FORMATTA VARDI
Binali Yıldırım bir gazetecinin ’Paralel devlet var mı?’ sorusuna ise ’Paralel yapı olduğunu gördük. Var mı diye bir şey yok. Orada bir tereddüt yok. Ama bunu bir camiaya mal etmek yanlış olur. Bu yapı devlet içerisinde geçmiş dönemde de vardı. Farklı formatta vardı. Şimdi de farklı formatlarda önümüze çıkıyor. Demokrasi geliştikçe, halk bilinçlendikçe, kurumsallaşma bütün yerlerde yargıda, bürokraside olgunlaştıkça bütün bunların artık hepsi normale girecektir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER