Yeni Aday Listesi Kimlerden Oluşacak?

CHP erken seçimde milletvekili adaylarını merkez yoklaması ile belirleyecek. İzmir'de 12 milletvekili çıkaran partide ön seçimden çıkarak milletvekili olanların yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Aday Listesi Kimlerden Oluşacak?

CHP'nin Parti Meclisi, 1 Kasım'da yapılması öngörülen erken seçim öncesi milletvekili adaylarını ön seçimle değil merkez yoklaması ile belirlemeye kararını verdi.

Yüksek Seçim Kurulu da onaylarsa önseçim yapılmayacak. CHP 7 Haziran seçimlerinde İzmir'den 12 milletvekilini meclise gönderdi. CHP'nin 26. dönem için milletvekili aday listesinin büyük çoğunluğunu koruyacağı ileri sürüldü.
 
Önseçimden çıkarak milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu, Musa Çam, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Mustafa Balbay ve Kamil Okyay Sındır yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.
 
CHP İzmir milletvekilleri Selin Sayek Böke ve Zeynep Altıok Akatlı'nın yeniden aday gösterileceği örgütten gelen bir kadının da seçilebilir sıraya konabileceğini belirtildi. Diğer kontenjan adaylarında değişikliğe gidilebileceği ileri sürüldü.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER