banner9

Yargıtay Başkanı Eleştirileri Cevapladı

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurtiçi gezisine katıldığı için kendisine gösterilen eleştirilere yanıt verdi. "Geziye katılmam doğal" diyen Cirit, "Haber ve yorumlar insani ve vicdani olmaktan uzaktır” ifadelerini kullandı.

Yargıtay Başkanı Eleştirileri Cevapladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtiçi gezilerine katıldığı için eleştirilen Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, yazılı açıklama yaptı.
Yargıtay Başkanı Cirit, şu ifadeleri kullandı:
 
"Asılsız haberlerde bahse konu edilen gezilere ve toplantılara katılmam, resmi kurum ve kişiler tarafından, temsil ettiğim makam nedeniyle devlet protokolünün gereği olarak şahsıma yapılan davetlere icabet etmekten ibaret olup, gezi ve toplantılara yönelik yapılan haber ve yorumlar insani ve vicdani olmaktan uzaktır.
 
Bu resmi gezi ve programlarda devletimizi ve milletimizi temsil edenlerle birlikte olmak son derece doğal karşılanmalıdır. Bu gezi ve programlarda gurur ve onurla temsil ettiğim Yargıtaya zarar verici herhangi bir hareketin olması da söz konusu değildir.
 
Kırşehirli olan Danıştay Başkanımızın çok arzu ettiği kız yurdu müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanı tarafından verilmesinde Danıştay Başkanımızın sevincine ortak olmayı bu derece saptırmayı anlamakta zorluk çekmekteyim.
 
Kurumumuzu yıpratma ve kamuoyunda algı oluşturma amacını güden bu neviden haber ve yorumların devam etmesi halinde yargının saygınlığını korumak amacıyla gereken yasal yollara başvuracağımı tüm kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunar, asılsız haberlerin takdirini kadirşinas halkımızın yüksek öngörüsüne bıraktığımı belirtmek isterim."
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER