banner51

'Yalanla Milleti Aldatmaya Çalışıyor'

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Gezi eylemleri sırasında İstanbul Kabataş’ta bir kadının eylemciler tarafından dövüldüğü yönündeki iddiaların yalan olduğunun kamera görüntüleriyle ortaya çıktığını belirterek, "Yok işte, ortaya çıktı ama Başbakan Erdoğan halen yalanla milleti aldatmaya çalışıyor" dedi.

'Yalanla Milleti Aldatmaya Çalışıyor'
 
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, seçim çalışmaları kapsamında Antalya’nın Demre İlçesi’ni ziyaret etti. Baykal’a Antalya milletvekilleri Yıldıray Sapan, Arif Bulut ve Osman Kaptan eşlik etti. CHP İlçe Seçim Bürosu’nu ziyaret eden Baykal ve beraberindekiler, CHP Demre Belediye Başkanı adayı Yusuf Kapar, CHP Demre İlçe Başkanı Selçuk Çetin ve yaklaşık 300 partili tarafından karşılandı. Yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Baykal, özellikle kadınların örgütlenmesi gerektiğini söyledi. Baykal, kazanılan her belediye seçiminde kadın çalışmasının, kadın örgütlenmesinin çok büyük rol oynadığını anlattı.
 
17 ARALIK SORUŞTURMASI
 
Konuşmasında 17 Aralık soruşturması ve sonrasında yaşanan olaylara değinen Baykal, "Yaşanan olaylara devlet kendi içinden cevap vermeli. Ama devletin içindeki yetkili mekanizmalar maalesef gerekeni yapmıyor, yapamıyor. Olaylar örtbas ediliyor, ortaya çıkarılamıyor. Takip edecek olanlar görevden alınıyor. Savcılar, emniyet müdürleri oradan oraya sürülüyor. Devlet maalesef bu konuda kurumlarıyla, organlarıyla böyle bir manzara karşısında yapılması gerekeni yapmıyor" dedi.
 
FEZLEKELİ ADALET BAKANI
 
Yolsuzluk iddiaları nedeniyle 4 bakanın istifa ettiğini hatırlatan Baykal, bakanlar hakkında hazırlanan fezlekelerin halen Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gönderilmemesini eleştirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında da 2 fezleke bulunduğunu vurgulayan Baykal, "Adalet Bakanı ne yapıyor? Fezlekeli Adalet Bakanı’nın iş başında olduğu hükümet bu. Yargıya müdahale ediyor. Adalet Bakanı, adaleti önlemek için yargıya müdahale ediyor. Bu manzarayı Cumhurbaşkanı seyrediyor, Meclis seyrediyor. Yargının eli, kolu bağlı bir şey yapamıyor. Bu olay karşısında çare millettir. Bu mücadeleyi sahiplenelim. Artık kural, ahlak, din, iman, İslam hepsi bitmiş. Bunlara ’dur’ demek vicdanımızın borcudur. Bugün bunları uyarmayacağız da, ne zaman uyaracağız? İktidara bir ders vermek hepimizin görevidir" diye konuştu.
 
BAŞBAKAN YALANLA ALDATMAYA ÇALIŞIYOR
 
Konuşmasında, Taksim Gezi Parkı’nın mevcut haliyle korunması için yapılan eylemler sırasında İstanbul Kabataş’ta başörtülü bir kadının dövüldüğü, hakarete uğradığı yönündeki iddialara da değinen Deniz Baykal, şunları dedi:
 
"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kürsüden defalarca bu iddiaları getirdi. Her türlü kuralsızlık dizboyu. Yalan söyleyerek kampanya yapıyor. Neymiş, camide içki içtiler. Caminin imamı ’yok’ diyor. O hala meydan meydan geziyor, ’Bir belediye başkanının yakınına, başörtülü bir kadına 100 kişi saldırdı’ diyor. Yok işte, ortaya çıktı. Ama Başbakan Erdoğan halen yalanla milleti aldatmaya çalışıyor. Bana yalanla yaklaşanlara inanmam. Türk milletinde böyle bir saldırganlık, saygısızlık yoktur. Her şey orta ama Başbakan yalan söylemeye devam ediyor."
 
Baykal, seçim bürosundaki konuşmasında, CHP Demre Belediye Başkan adayı Yusuf Kapar için destek istedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER