banner24

Vural'dan Yargıtay'a 'Sayın' Eleştirisi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la ilgili söylenen 'sayın' kelimesi ile ilgili kararı nedeniyle Yargıtay'ı eleştirdi. Vural, milletin egemenliğini kullanan yargının bu kararıyla vicdanları sızlattığını bildirdi.

Vural'dan Yargıtay'a 'Sayın' Eleştirisi

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Vural, Yargıtay'ın 'sayın' ifadesi ile ilgili verdiği kararı değerlendirdi. Vural, "Başbakan bu karardan mutludur herhalde. İlk 'sayın' diyen Başbakandı. Kundaktaki bebeleri öldüren, askerime, polisime kurşun sıkanları saygıyla ananlar, bu milletin vicdanında yer edinmeyeceklerdir. Milletin egemenliğini kullanan yargı, bu kararıyla vicdanları sızlatmıştır. Suçu ve suçluyu övmenin suç olmaktan çıkarıldığı bir ortam yaratılmıştır." dedi.

Uludere olayında Başbakan'ın sorumluluğunu açıklaması gerektiğini ifade eden Vural, "AKP sözcüsü 'Obama'yı zor durumda bırakmak için yapıldı' diyor. AKP, ABD'yi koruma partisi haline geldi. Başbakan'ın sorumluluğunu ifade etme vakti gelmiştir. Talimat verdi mi, vermedi mi?" diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER