'Veremeyeceğimiz Hesabımız Yok'

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti olarak verilmeyecek hesaplarının olmadığını söyleyerek, "Veremeyeceğimiz hesabımız yok. Yolsuzluk dosyalarını açıyorlarsa açsınlar. Bal gibi başka yolsuzluklar da var" dedi.

'Veremeyeceğimiz Hesabımız Yok'
 
Milletvekili Metiner, memleketi Adıyaman’da partisinin il başkanlığında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Bayramlaştığı partililerine hitap eden Metiner, verilmeyecek hesaplarının olmadığını ifade etti. Yolsuzluk dosyalarının açılması için meclisteki sandalye sayısının yeterli olduğunu belirten Metiner, "Veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Yolsuzluk dosyalarını açıyorlarsa açsınlar. Bal gibi başka yolsuzluklar da var. Yolsuzluklar konusunda alnımız ak. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız da yok. Yolsuzluk dosyasını açmak istiyorlarsa meclisteki sayıları yeterli. Biz iktidar olmamız halinde hiç kimseye yolsuzluğun üstüne gitmemeyi dayatamayız. Nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar. Ama tencere dibi kara, seninki benimkinden kara. Önümüze bakacağız, geleceğimize bakacağız. Birlikte hükümet kuracaksak, adam gibi bir hükümet kuracağız. Manevralara, taktik oyunlarına, millete, ülkeye zaman kaybettirmeye gerek yok. Ya adam gibi hükümet kurarız ya da tekrar seçime gireriz” diye konuştu.
 
’Biz zaten kendi içimizden birilerini kaybetmeseydik, yüzde 50’nin altına düşmezdik’ diyen Metiner, kendilerinden kaynaklı yanlışlıkları görüp telafi edeceklerini belirterek şöyle devam etti:
 
"Kendimizden kaynaklı yanlışlıkları göreceğiz. Bunları bir an önce telafi edeceğiz. Halkımızla beraber, halkın hizmetinde devam edeceğiz. AK Parti liderliğine güvenin. İlkelerimizden taviz verecek hiçbir denklemin içinde olmayız. Biz iktidara mecbur ve mahkum değiliz. Biz uzlaşıdan yanayız, barıştan yanayız. 13 yıldır kazanımlarımızı heba edecek hiçbir denklemin içinde olmayız. Birileri tabanımızda sürekli endişe pompalamaya çalışıyor; ’şu partiyle, bu partiyle yapmayın’ diye. AK Parti disiplin partisidir. Kendi liderliğine güvenir. Ankara’daki liderliğin yanlış yapmayacağına inanır. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, diyaloğa, barışa ve uzlaşıya varız ama kendimizi inkar anlamına gelecek ilkelerimizden taviz anlamına gelecek 13 yıllık birikimlerimizi zayi edecek hiçbir denklemin içinde zaten olmayız."
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER