Vatandaş En güzel Cevabı Sandıkta Verdi

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican 1 Kasım seçimleri sonrası Ben TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Vatandaş En güzel Cevabı Sandıkta Verdi

SELCAN ADITATAR / BEN TV

İzmir'de AK Parti'nin oylarını % 31'lik bir orana yükseltmesi hem seçmeninin hem de partililerin yüzünü güldürdü.

1 Kasım'da hemen hemen Türkiye'nin her yerinden oylarını yükselten AK Parti İzmir'de de oylarını yükselterek tabanın bir kısmını geri kazanmış oldu.

VATANDAŞ EN GÜZEL CEVABI SANDIKTA VERDİ

Seçim sonrası Ben TV'ye açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican İzmir'de yaşan oy artışının nedenini AK Parti'nin samimiyetine bağlarken muhalefete de sert gödermede bulundu. Delican ''7 Haziran  seçimlerinde vatandaş koalisyon istedi fakat biri blog siyaseti yaptı diğeri ise ''hayır da hayır'' dedi.Vatandaş da birini olduğu yerde bıraktı diğerine de kırmızı kalemi çekerek sandıkta en güzel cevabı verdi'' dedi.

"AK Parti'nin İzmir'de oy artışını bizim samimiyetle halkla buluşmamıza,içimizdeki heyecanı ülke sevdasını milletimizle paylaşmaya borçluyuz.Bakın Başbakanımız ''gelin koalisyon kuralım halkımız bize sandıkta koalisyon gösterdi'' dedi.Fakat hiç biri buna yanaşmadı kabul etmediler. Samimiyetsizliği samiyetsiz davranışları samimiyetsiz muhalefet anlayışını seçmen bu sandıkta gayet iyi yansıttı.Daha sonrasında biliyorsunuz mecbur olduğumuz anayasal hakları olan bir seçim hükümetine bile yanaşmadılar.Devamlı oyun bozanlık devamlı mızıkçılık yaptılar.Bir tanesi blok siyaseti dedi bir tanesi hayır da hayır dedi. Vatandaşımızda gereken cevabı sandıkta gösterdi.Bir tanesini olduğu yerde bıraktı diğerine de kırmızı kalemi çekti.Şimdi bundan sonra Türkiye bütün hangi siyasi parti olursa olsun Türkiye insanı kazandı.Bu ülkenin vatandaşları kazandı. AK Parti'nin huzurunu ve istikrarını tek başına sergileyeceği ki daha önce Türkiye 13 yıl boyunca başarıdan başarıya koşturdu.Hükümet göreceksiniz bu coğrafyada çok daha farklı bir dinamizm başlatacak."

İZMİR'DE AK PARTİ'YE BÜYÜKŞEHİR'İN IŞIĞI GÖRÜNMÜŞTÜR
 
AK Parti'nin İzmir Başkanı Delican 2 Kasım sabahına daha aydınlık ve kardeşlik duygusuyla uyandıklarını ifade etti ve Delican "İzmir'de bize Büyükşehir'in ışığı görünmüştür "dedi.
 
''Bu sabah gerçekten daha zengin, daha aydınlık, birbirileriyle kardeşlik hukukunu perçinlemiş çok hızlı yol alan bir Türkiye'ye uyandık.Bu konuşmaları kaydettiğimizde ve bir dört yıl sonra dinlediğimizde ne kadar haklı çıktığımızı o zaman daha iyi anlayacağız.Çünkü biz seçimlerden önce bunu halkımıza anlattık.Türk halkı bu millet çok sağduyulu bir millet milli irademiz her şeyin üstünde bunu her defasında sayın Başbakanımız sayın Cumhurbaşkanımız söylüyor.Biz sabaha kadar uyumadaık hiç uyumadığımız halde müthiş bir enerjimiz var.İzmir'de artık bize Büyükşehir'in ışığı görünmüştür.''
 
CEMAL BEKLE İÇİN İTİRAZLARIMIZ SÜRÜYOR
 
Delican İzmir'de aday gösterilen vekillerin de oy artışına katkı sağladıklarını belirtirken AK Parti'den 1.bölge 5.sıradan aday gösterilen roman vekil adayı Cemal Bekle'nin liste dışında kalmasına da üzüldüğünü ifade etti.
 
"Türkiye'de ve İzmir'de  ciddi bir oy artışı sağladık tabiki bunda Sayın Binali Yıldırım'ın Nükhet Hotar'ın İbrahim Turhan'ın ve daha bir çok önemli ismin büyük bir payı var.Cemal Bekle kardeşimizi çok istiyorduk hala itirazlarımız sürüyor belki oda gelebilir.Ama her şeyden önce sayın başbakanımızın o samimiyetle halkımıza gidip oy istemesi ve teşkilatlarımızında birlik ve beraberlik içinde çalışmasının çok önemli etkisi oldu.Bu sayede sandıktan tek başına iktidar çıktı.Bu da bizi çok sevindirdi."
 
Ayrıca Delican 1 Kasım seçimleri akşamı yapmış olduğu değerlendirmede ''artık ülkemize şehit gelmeyecek'' sözünü söylemesi ve yalnış anlaşılması sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı.
 
Delican şu sözlere yer verdi;
 
“1 Kasım seçimleri sonrası sandıktan;  halkımızın huzur, güven ve istikrar beklentisi çıkmıştır ve halkımız, bunları hayata geçirebileceğine inandığı adresi, yani AK Parti'yi bir kez daha tek başına iktidara taşımıştır.
 
Son dönemde; bir dizi komplonun hedefi haline gelen ülkemizde çok kan akmış; terör çok can almış, çok can yakmıştır... Başından bu yana; bu acı tablonun sorumluluğunu bize yıkmaya çalışan kesimlere en güzel yanıt sandıktan gelmiştir. Hala; bu minvalde seyreden yaklaşımların ve değerlendirmelerin halkın iradesini yok saymak; gerçekleri görememek, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların arka planını okuyamamaktan başka bir anlam ifade etmediğini söylemek istiyorum.
 
Bugün; bazı yayın organları, 'Birlik ve beraberlik çağrımızı, şehit haberlerinin son bulması dileğimizi' yine huzursuzluk yaratma, ayrıştırma, öfkeyi diri tutma zihniyetleri ile yoğurmuş, kamuoyuna çarpıtarak aktarmıştır.
 
Asıl ayrıştıran, kutuplaştıranların; ‘Tek vatan, tek bayrak ve tek devlet diyen; sen-ben yok Türkiye var’ diyen; bu kan durmalı, üstümüzde oynanan oyunlara karşı birlikte güçlüyüz diyen AK Parti'yi, partimizi bu tür habis değerlendirmelerle hedef yapmaya çalışanlar olduğunun altını çizmek istiyorum.
 
Bizim; birlik, beraberlik şiarımızı; kardeşlik anlayışımızı ve hizmet niyetimizi; güven ve istikrar temelinde yeniden başlayan hizmet yolculuğumuzu baltalamaya yönelik bu türlü haber ve açıklamaların, halkımız nezdinde rağbet görmeyeceğini iyi biliyorum. 
 
Söylediklerimizden cımbızla alıntı oyarak, halkın endişe ve korkularını, kendi çıkar ve siyasetleri için gözünü kırpmadan kullanmaya kalkışan bu bölücü yaklaşımlar artık prim yapamayacaktır.
 
Habere konu olan açıklamamı, böylesi bir güruh karşısında haklı çıkarmak gibi bir çaba içine elbette girmeyeceğim. Terör örgütleri; istikrarsızlığı, belirsizliği sever. Güçsüz kalan yönetimlerde beslenirler. Türkiye 1 Kasım'da istikrara evet diyerek güçlü bir siyasi iradeyi onaylamıştır. Dolayısı ile 1 Kasım akşamı itibari ile menşei ne olursa olsun her türlü terör örgütünün rahatlıkla cirit atabildiği antrenman sahası olmaktan çıkmıştır. İnşallah, yeni şehitlerimiz olmayacak' temennimi; art niyetli bir bakış açısına alet edilmesi üzüntü vericidir.
Son sözüm de nifak tohumu ekicilere.  Dağlıca ve Iğdır'da şehit düşen askerimiz ve güvenlik kuvvetlerimiz gibi; Suruç'ta; Başkentimiz Ankara'da masum insanların kanını dökenlere, nedeni ne olursa olsun teröre geçit vermeyeceğiz. Ben, biz ne söylediğimizi biliyoruz...
Türkiye; bu sabah birlik ve beraberlik içinde yeni bir güne uyanmıştır. 2023 hedefine uzanan yolculuğuna kaldığı yerden devam edecektir. 
Kısaca söylemek isterim ki; Oluşan bu güçlü Türkiye tablosundan; öküz altında buzağı arayanlara ekmek çıkmayacak.”

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER