Vatan Partisi, Adana'da Yürüyecek

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Eylül ayında Adana’da, ’İncirlik’e el konulsun, Habur kapatılsın’ adını verdikleri yürüyüş ve mitingi düzenleyeceklerini  söyledi.

Vatan Partisi, Adana'da Yürüyecek
Kayseri İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Gültekin, ulusal medyanın ABD’nin PKK’ya 1000 TIR ağır silah verdiğini, ABD’nin Sıriye’nin kuzeyinde 10 askere üs inşa ettiğini yazdığını ifade ederken, şöyle dedi:
 
"Haritalarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizi ilan edeceği bağımsız Kürdistan sınırları içinde gösteren Barzani’nin nefes alıp verdiği biricik kapı ise, Türkiye’nin Habur Kapısı’dır. Türkiye’nin atması gereken adımlar bellidir. İncirlik’e el koymalı, Barzani yönetimi uyarılmalıdır.”
 
Eylül ayında Adana’da miting düzenleyeceklerini belirten Mehmet Bedri Gültekin, yetkilileri bir an önce harekete geçmeye çağırdı.
 
Kasım ayında Meral Akşener başkanlığında kurulması beklenen siyasi parti ile ilgili de konuşan Genel Başkan Yardımcısı Gültekin, "Meral hanımın, ülkenin durumu, ekonomi politikası konusunda neler yapması gerektiği neler yapacağı konusunda ortaya koyduğu bir fikir yok. Meral hanım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı HDP ve FETÖ’cüler destek verdiği yürüyüş sonunda Maltepe mitingine gönderdiği kutlama mesajı ile duruşunu sergilemiştir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER