banner9

'Ümmetin Yetimleri Bize Yeter'

Sinan Erdem Spor Salonu’nda bu akşam düzenlenen ve 30 Arap ülkesinden temsilcilerin hazır bulunduğu "Türkiye ve Ümmetin Sorunları Teşekkürler Türkiye" programına Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HAMAS Lideri Halid Meşal ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf El Karadavi de katıldı.

'Ümmetin Yetimleri Bize Yeter'
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan buradaki konuşmasında, takındıkları tavırlar sebebiyle mazlumlar tarafından sevildiklerini, zalimlerin ise kendilerinden hoşlanmadığını söyledi. Akdoğan, " Mazluma kimliğini sormayız, zalimin kim olduğuna da bakmayız. Türkiye ortaya liderlik koydukça mazlumlar tarafından çok seviliyor ama düşmanları da artıyor. Varsınlar kınayanlar kınasınlar, varsınlar Suriye’de katile katil dediğimiz için bizi kınasınlar. Varsınlar Mısır’da darbeyi eleştirdiğimiz için bizi kınasınlar. Varsınlar, Gazze’de, Filistin’de İsrail’in zulmünü eleştirdiğimiz için bizi kınasınlar. Varsınlar, "Dünya 5’ten büyük" dediğimiz için, "Van minute" dediğimiz için, "Rabia" dediğimiz için bizi kınasınlar. Ümmetin yetimleri bize yeter. Ümmetin mazlumları bize yeter. Biz Hanefi olmaktan, Şafi, Sunni olmaktan, Şia olmaktan önce Muhammediyiz. Onun yolunun yolcularıyız" şeklinde konuştu.
 
"EN GÜZEL VE EN MÜKEMMEL TAVIRLAR TÜRKİYE’DEN ÇIKIYOR"
 
Türkiye’nin Müslümanlara her olayda açık ve olumlu bir tavır takındığını belirten Hamas Lideri Halid Meşal, "Ümmetin geçtiği zor dönemde sağa sola baktığımda en güzel ve en mükemmel tavırlar Türkiye’den çıkıyor. Mültecilerin hikayesi çok açık ve nettir. Büyük devletler mültecileri kabul edemediği halde, Türkiye kabul ediyor ve misafir ediyor. Bizi kandırmak isteyen bazı güçler 11 kişi mülteci olarak kabul ediyorlar ve ondan bir tarih yazmak istiyorlar. Bizi kandıramazlar. Biz biliyoruz, kimin ne yaptığı bellidir." dedi.
 
Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf El Karadavi ise, Türkiye’ye teşekkür etmek için toplandıklarını belirterek, "Türkiye büyük bir devlettir. İslam’a tarih boyunca uzun süre hizmetleri oldu. Türkiye, mazlumlara göğsünü, topraklarını açtı." dedi.
 
Şiir, şarkı, ilahi ve piyes gösterileriyle devam eden program, konuşmaların ardından sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER