banner51

'Umarım Çözüm Sürecine Etkisi Olur'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İmralı'ya giden heyet ile sekretaryanın farklı olabileceğini söyledi. Arınç, Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki 4-0’lık zaferiyle ilgili bir soru üzerine “Esas soru bu. Candan tebrik ediyorum" dedi.

'Umarım Çözüm Sürecine Etkisi Olur'
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Başbakan Yardımcısı Arınç, şöyle konuştu:
 
“HDP milletvekilleri, istihbarat örgütlerimiz adaya giderek Öcalan’la görüşüyor. Öcalan, bu görüşmelerin notunu tutacak kişiye ihtiyacı olduğunu söylemiştir. Bu görüşmelerde yardımcı olabilecek birkaç kişi görevlendirilebilir. Adalet Bakanlığı konuyu değerlendirecek.
 
Oraya giden kişilerin Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirildiğini biliyoruz. Bakanlık uygun görüyorsa izin verir. Heyetteki sayının değişmesi mümkün olabilir. Gidecek kişi ile sekretarya farklı olabilir. HDP milletvekilleri sekretarya konusunda kendilerini görevlendirilmiş sanıyorlar, böyle bir şey yok.”
 
Bülent Arınç, çözüm süreciyle ilgili yapılan bir ankette destek oranının yüzde 50’ye indiği yönündeki haberin hatırlatılması üzerine “Anketten haberim yok. Benim bildiğim ankette yüzde 60’ın üzerinde. 6-7 Ekim olayları yüz karası olaylardır. 6-7 Ekim’de yaşanan vahşetin ardından yapılmışsa haberim yok. Yüzde 50’lere getirmiş olabilir. Çözüm süreci ayrı, kamu düzeninin sağlanması ayrı konulardır. Kamu düzeni bozan şiddete izin verilmeyecek” dedi.
 
Arınç, UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş’ın Partizan’ı 4-0 yenmesiyle ilgili bir soru üzerine “Esas soru bu. 7 yaşından beri Beşiktaşlıyım. Candan tebrik ediyorum. Maçı izleyemedim, bütün gazetelerin sayfalarına baktım, gerçekten mükemmel oynamışlar. Trabzon da 2-0 galibiyet aldı. Umarım çözüm sürecine etkisi olur" ifadelerini kullandı.
 
ntvmsnbc
 
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER