Türkmenistan Devlet Başkanı Türkiye'de

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov Türiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov'u Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov Türkiye'ye geldi. 
 
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak geldiği Ankara'da Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşılandı.
 
Bu sırada her iki cumhurbaşkanı tören birliğinin önünde yürürken, arka tarafta ise nereden geldiği belirlemeyen siyah bir köpek ve ardından koşturan bir koruma polisi dikkati çekti. Köpek, tören birliğinin ardından koşturması kısa süreli panik yaşanmasına neden oldu. 
 
Ankara'ya gelişinin hemen ardından Anıtkabir'de Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Berdimuhamedov, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti ve Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. 
 
 Karşılama töreninin ardından baş başa görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, daha sonra heyetler arası toplantıya geçti.
 
Ayrıca, Erdoğan ve Berdimuhamedov imzalanan  protokolden sonraortak basın toplantısı yaptı. Erdoğan yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER