'Türkiye'yi Terörle Hizaya Getiremezsiniz'

Kayseri'de bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Boyteks Halı Fabrikası’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Türkiye'yi terörle hizaya getirmek asla mümkün olmayacak" dedi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Boyteks Halı Fabrikası’nın açılış törenine; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Vali Mevlüt Bilici, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak ve çok sayıda davetli katıldı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, açılışta yaptığı konuşmada, “Kayseri’de ve OSB’de olmaktan mutluyum. Boydak ailesinin en son açılışında bulunmaktan mutluyum. Burada 139 fabrikanın temelini atmıştık. O zaman bazıları istihza etmişti. Bir sürü şakalar falan yapmıştı. Daha sonra herkes gördü ki 139 fabrikanın hepsi üretime geçti ve binlerce istihdam sağladı. Ondan sonra kaç 139 fabrika daha oldu. Türkiye’nin sanayi üslerinden birinin Kayseri olması bizi mutlu ediyor” dedi.
Kayseri insanının çalışkan ve müteşebbis olduğunu, Boydak ailesinin de bunlardan biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, “Türkiye çok şükür iyi günler yaşıyor ekonomik olarak. Sıkıntılarımız ve üzüntülerimiz var. Bu güzel gidişe çomak sokmak isteyenler var. Onun için içeriden, dışarıdan milletin tadını, Türkiye’nin tadını nasıl bozarız diye terör olayları ortaya çıkıyor. Türkiye’yi terörle herhangi bir hizaya getirmek asla mümkün olmadı ve olmayacak. Terörle herhangi bir şekilde hak kazanmak mümkün değil. Teröristler eninde sonunda pişmanlık duyacaktır. En kısa sürede bu pişmanlığı duyup insanlık dışı eylemlerini sonlandırmaları gerekiyor” dedi.
Tesisin yatırımların son halkasını oluşturduğunu ifade eden Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ise, “55 yılın ardından bugün mobilya sektöründeki başarımızı global ölçekte kanıtladığımızı söylemek yanlış olmaz. Ancak daha ileriye gitme azmimiz ve başarımızı katmerleme ihtiyacımız hiçbir zaman bitmiyor ve bitmeyecek. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde büyüme ve söz sahibi olma iddiamızı şimdi de halı sektöründe sürdürmeyi hedefliyoruz. Yenilikçi, modern ve son teknoloji ile üreteceğimiz halıların, Boydak Mobilya Grubu'muzun ürün gamında önemli bir avantaj sağlayacağına, ardından hem ülkemiz hem de dünya pazarında önemli bir açığı kapatacağına inanıyoruz. 300 kişiye yeni iş imkanı sunan Boyteks Halı Fabrikası, üretim kapasitesine paralel olarak istihdama yönelik katkısını da artırarak sürdürecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 11:55
YORUM EKLE

banner47