'Türkiye'nin İmajına Gölge Düştü'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Bu olaylar Türkiye'nin dünyadaki imajına gölge düşürdü" dedi.

'Türkiye'nin İmajına Gölge Düştü'

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin düzenlediği "Yılın En'leri" etkinliğine katıldı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de, bugün Dünya Çevre Günü olduğunu hatırlatarak, "Çevre, yeşil konusunda duyarlı olan, bizim, insanlar dışında başka varlıklar konusunda duyarlı olan herkese Dünya Çevre Günü'nde en derin sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum" dedi. Cahit Sıtkı Tarancı'nın Memleket İsterim adlı şiirini hatırlatan Çelik, öğrencilere seslenerek "Bizim ülkemiz çok iyi bir yolda ilerliyor. Bazı arızalar çıkabilir, bu arızalar sizi ürkütmesin" dedi. Çelik, tüm tarihin en zirve yaptığı ayın Mayıs ayı olduğunu belirterek, Mayıs ayında uzun zamandır konuşulan nükleer santralin, üçüncü havaalanının ihalelerinin yapıldığını, IMF'ye olan borcun son taksidinin ödendiğini, PKK'nın yurtdışına çekildiğini, üçüncü köprünün temelinin atıldığını anlattı. Gezi Parkı eylemlerini işaret eden Çelik, "Bu son olaylar maalesef Türkiye'nin dünyadaki imajına gölge düşürdü. İyi niyetli, demokratik tepki olarak ortaya çıkan hareket maalesef pusuda bekleyenler tarafından büyük çapta bir vandalizme dönüştürüldü. Kamu malına zarar veren, insanların günlük hayatını ızdıraba çeviren, canına, malına zarar veren bir harekete dönüştü. Hatayda bir vatandaşımızın vefat etmiş olması bizi kedere boğmuştur. Ankara'da şu anda ciddi yoğun bakımda olan birisi var. Sanal medya üzerinden bu olaylar pompalanıyor. 'Polis öldürdü vesaire, polisin yaptığı açıklamalar, ortaya konulan doktor raporları bunu böyle söylemiyor" diye konuştu. Çelik, Gezi Parkı eylemleri gibi olayların daha önce de yaşandığını söyleyerek, 6-7 Eylül olaylarını örnek gösterdi.
 
MAKUL, MEŞRU VE MANTIKLI HER TÜRLÜ TALEBE AÇIĞIZ
 
Taksim Platformu'nun Başbakan Vekili Bülent Arınç'a ilettiği talepler için de Çelik, "Ben parti sözcüsü olmam hasebiyle bu söylediklerim aslında AK Parti Hükümeti'ni de bağlar. Biz, vatandaşlarımızın makul, meşru ve mantıklı her türlü talebine açığız. Şiddet, antidemokratiklik içermeyen, hukuk dışı olmayan tüm taleplere biz açığız. Hükümete iletilmiştir, hükümet bunların hangisini makul, meşru, mantıklı, yapılması gereken kamu menfaati olarak görür, hangisini yapılamayacak, gerçekleşmeyecek olan bir talep olarak görür, o hükümetin taktirindedir. Demokrasilerde halkın taktiri de çok önemlidir, tepkisi de çok önemlidir" dedi. Çelik, Suriye'yi örnek göstererek, "Suriye, bugün harap olmuş bir ülkedir. Biz kaybederiz. Bu kavganın kazananı olmaz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER