'Türkiye'nin Güvenliği...'

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve ardı ardına yaşanan terör olaylarını değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. bölge milletvekili adayı Senem Kılıç, ülkenin güvenliğini ve vatandaşların esenliğini her türlü siyasi hesabın üzerinde tuttuklarını söyledi.

'Türkiye'nin Güvenliği...'
MHP İzmir 1. Bölge milletvekili adayı Senem Kılıç partinin Buca ve Karabağlar teşkilatlarıyla buluştu. Partililerle birlikte Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve ardı ardına yaşanan terör olaylarını değerlendiren Kılıç, MHP olarak ülkenin güvenliğini ve vatandaşların esenliğini her türlü siyasi hesabın üzerinde tuttuklarını vurguladı. Türkiye’nin neresinde ve kime yapılırsa yapılsın terör saldırıları üzerinden bir siyasi tartışmayı ve hesaplaşmayı asla doğru bulmadıklarını da açıklayan Senem Kılıç, yıllardır uygulanan ayrışmacı politikalarla ülkenin etnik temelde bölünmenin uçurumuna kadar geldiğini belirtti.
 
Haziran ayından bu yana 150’yi aşkın asker ve polisin şehit edildiğine, 250’ye yakın da sivil vatandaşın hayatını kaybettiğine dikkat çeken Kılıç, hiçbir demokratik hukuk devletinde ölümlerin kabul edilemez olduğunu söyledi. Devlet sisteminin işlemez duruma geldiğini dile getiren Kılıç, "Devlet sistemi yeniden işler duruma gelmeli ve sorumlulardan bir an evvel hesap sorulması gerekmektedir. Devlet olarak bu tür olayların hesabı sorulmadığı ve suçlular hak ettikleri cezaları almadıkları sürece millet ve ülke olarak kanlı saldırılara yeniden maruz kalmamız sadece bir an meselesidir. Fakat maalesef görüyoruz ki, işleyen bir hukuk sistemi yerine kişisel kanunlar yürürlüktedir" dedi.
 
Dış politikada tarafgir, devlet ciddiyetinden uzak politikaların, terör örgütleriyle mücadele yerine müzakereyi seçmenin Ortadoğu’daki ateşi Türkiye’nin içine taşıdığını söyleyen Kılıç, “Biz Türk milliyetçileri olarak bu oyuna izin vermemeye kararlıyız. MHP olarak ülkemizde yeniden huzur ortamı ve milletimizin can güvenliği sağlanana kadar çalışacağız. Bu yolda hiçbir partilimizin, hiçbir Türk milliyetçisinin yoruldum, küstüm, vazgeçtim demeye hakkı ve zamanı yoktur. Biz bu vatanın en büyük güvencesiyiz. Biz MHP olarak tüm bu ateş çemberinde Türk kardeşlerimizin de, Kürt kardeşlerimizin de en büyük güvencesiyiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER