'Türkiye'nin Güçlü Bir İktidara İhtiyacı Var'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Nureddin Nebati, Türkiye’nin güçlü bir iktidara ihtiyacı olduğuna söyledi.

'Türkiye'nin Güçlü Bir İktidara İhtiyacı Var'
Nureddin Nebati beraberinde milletvekilleri ve belediye başkanları ile birlikte AK Parti teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Uzun süre tokalaşarak bayramlaştığı partililere hitap eden Nebati, Suriye’deki savaşın son bulmasını ve Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin yeniden ülkelerine dönmesi dileğinde bulundu.
 
Türkiye’de yıllar sonra yeniden koalisyon görüşmelerinin partiler arasında yapıldığını ve en kısa sürede tamamlanmasını arzuladıklarını ifade eden Nebati şöyle konuştu:
 
"Bu bayram, inşallah koalisyon görüşmelerinin tamamlanarak, Türkiye’nin yeni bir hükümete kavuşacağı günlerin müjdecisi olur. Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra millet olarak partilere vermiş olduğu bir mesaj vardır. Bu mesaj da çok açık ve nettir; AK Parti’nin öncülüğünde bir koalisyon hükümetinin kurulmasına adeta talimatlandırmıştır. Partiler koalisyon hükümeti kurmaktan ziyade şartlarını, kırmızı çizgilerini, öne sürerek, milletin vermiş olduğu mesajı doğru anlamamakta ısrar ediyorlar. Oysa bu ülke çok güçlü bir hükümete ve güçlü bir iktidara ihtiyacı olan bir dönemi yaşıyor. Partilerimizin özel hesaplarından ziyade bu milletin ve bu ülkenin çıkarlarını düşünecek, kararları hızlı bir şekilde almaları Türkiye’nin geleceği açısından elzemdir. Bu konuda hiçbir partinin ve hiçbir liderin koalisyon hükümetlerinin kurulmasına partilerin birbirlerini anlamaya ve uzlaşı kültürünün oluşturulmasına katkı sağlamayacak söylemleri bulundurma gibi bir lüksü yoktur." 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER