'Türkiye'de Yargıya Güvenim Yok'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkanı Şeyda Açıkkol, üyeleri ve il televizyonları temsilcileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
 
“İngiltere’de anlatılan bir fıkra. Denir ki bir İngiliz öldüğü zaman çan bir kez çalarmış. Bir asil öldüğü zaman çan iki kez çalarmış. Kralın yakını öldüğü zaman çan üç kez çalarmış. Kral öldüğü zaman da çan dört kez çalarmış. Bakmışlar bir gün çan beş kez çaldı.
 
 Hepsi birden gitmişler papaza sormuşlar; ne oldu? Kral hayatta, ama çan beş kez çaldı. ’Adalet öldü’ demiş. Şimdi bu dava adaletin katledildiği bir davadır. Alman vatandaşı, Berlin’de hakimler var diyor. Ne yaparsan yap diyor. 
 
Yargıya güveniyor. Peki biz yargıya güveniyor muyuz? Hayır. Bu algıyı yaratan nedir? Adaletsiz yargılamadır. Benim Türkiye’de yargıya güvenim yok. Eğer yargı siyasi otoritenin emrine girmişse o yargıya kimse güvenmez. Siz hiç lideri olmayan terör örgütü duydunuz mu? Kim bu örgütün lideri? Ergenekon terör örgütünün lideri kim? Bilen var mı? Yok.”
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2013, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER