banner51

Türkiye Yüreğinde Hissediyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Irak’ta, Suriye’deki sıkıntıdan Türkiye’nin etkilenmemesinin mümkün olmadığını belirterek,  "Türkiye yan başındaki komşularında yaşanan her tür sıkıntıyı görüyor. Yüreğinde hissediyor" dedi.

Türkiye Yüreğinde Hissediyor
 
Bakan Bozdağ, kurban bayramı nedeniyle Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde partisinin bayramlaşma programına katıldı. Bozdağ burada yaptığı konuşmada Suriye ve Irak başta olmak üzere Müslümanların yaşadığı birçok coğrafyada kan, gözyaşı, terör, iç çatışma ve pek çok sıkıntı olduğuna dikkati çekti. Bozdağ şöyle konuştu:
 
"Suriye ile 910 kilometre sınırımız var. Irak’la ise 300 kilometre üzerinde sınırımız var. Irak’ta, Suriye’de meydana gelen yangından, sıkıntıdan etkilenmememiz mümkün değil. Belki Almanya’sı, Amerika’sı oradaki alevleri görmeyebilir, çığlıkları duymayabilir, sıkıntıları hissetmeyebilir. Ama Türkiye yanı başındaki komşularında yaşanan her tür sıkıntıyı görüyor. Yüreğinde hissediyor. Bugüne kadar 1 milyon 500 bin civarında Irak ve Suriye’den gelen misafirlerimiz var. Onlara kucağımızı açtık. Milletimizin ve devletimizin asilliğine, büyüklüğüne yakışır bir şekilde onlara destek veriyoruz. Bugüne kadar 4 milyar TL civarında destek olduk. Ama uluslararası toplum maalesef birkaç ülkenin cüzi yardımı dışında Türkiye’ye destekleri olmadı. Diliyoruz ki kan ve gözyaşı şiddet bitsin. Artık Suriye’den gelenler ve Irak’tan gelenler yeniden ana, baba ocaklarına dönsünler. Orada barış ve huzur içerisinde yaşasınlar. Oradaki yaşananlar Türkiye’yi de etkiliyor. Ama hükümet olarak, devlet olarak Türkiye’mizin huzur ve barış içerisinde olması etrafındaki yangınların sönmesi içinde gayretimiz çabamız vardır."
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER