Türkiye Sağlıkta Örnek Ülke

DSÖ, sağlıkta Türkiye'yi örnek ülke olarak gösterdi.

Türkiye Sağlıkta Örnek Ülke

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen 65. Sağlık Asamblesi'ne Sağlık Bakanı Recep Akdağ, DSÖ Genel Direktörü Margaret Chan ve DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Zsusanna Jakab ve 190'nın üzerinde üye ülke temsilcisi katıldı.
DSÖ Genel Direktörü Chan, toplantıda, Akdağ'ın üye ülkeler içinde en uzun süre görevde kalan bakan olduğunu hatırlatarak, Türkiye'nin başarılı reformlarıyla sağlık sisteminin güçlendirilmesinde bütün dünya için çok iyi bir örnek olduğunu söyledi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ da başarılı sağlık reformunun nasıl yapılması gerektiğini, anahtar başarı faktörlerinin neler olduğunu ve Türkiye'nin tecrübelerinden ne tür dersler çıkarılması gerektiğini katılımcılarla paylaşarak, iyi işleyen ve hakkaniyetli bir sağlık sistemi kurmak için sanıldığının aksine çok büyük mali kaynaklara gerek olmadığını söyledi.
Yoğun ilgi gören toplantı sonrası birçok ülke yetkilisinin Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı tebrik ederek sağlık sistemlerinin güçlendirilmesinde işbirliği önerdiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER