banner51

'Türkiye Güvensiz Bir Ülke Olarak Görülüyor'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici düzenlediği basın toplantısında bütün Türk milletinin Regaip kandilini kutlarken doğuda mücadele eden asker ve polislerimize yardım diledi ve ardından gündemi değerlendirdi. Mecliste ki konulara da değinen Destici, ’’Seviyenin iyice düşerek herkesin bu mübarek günlerde bu tür konuşmalardan herkesi uzak tutmaya davet etti.

'Türkiye Güvensiz Bir Ülke Olarak Görülüyor'
Destici,’’Sur’da oranın halkına ait toprakların satıldığına dair bazı iddialar var ve o satılan alanların gayri Müslim insanlara satıldığına dair bazı iddialar umarız ki doğru değildir.Dokunulmazlıklar meselesi ne oldu bunu Cumhurbaşkanı dile getiriyor ancak aylar oldu kaldırılamıyor. Kendi oyları yeterken hala bu hainlerin dokunulmazlıklarının hala kaldırılmadığını anlamış değiliz’’ dedi
 
’’İNSANIMIZ GÜVENDE HİSSETMİYOR’’
 
Kişisel verilerin sızdırılması ve ele geçirilmesine değinen Destici,’’Milletin canını ve malını koruyamayanların zaten kişisel verileri koruyacağını beklemiyorduk. 6-7 yıl geçmiş kişisel bilgilerin sızdırıldığına dair haber internete sızdırılınca devletin haberi oluyor ve devlet o zaman gündeme getiriyor. Ulaştırma bakanı sanki bir şey yokmuş gibi davranıyor adalet bakanının savunması da YSK ya gönderme yaparak bu bilgilerin seçimlerde partilere vermiş olduğu bilgilerin sızmış olduğu hakkında varsayımlar ortaya atıyor” dedi.
 
’’HANGİ VAKIF, ŞAHIS OLURSA OLSUN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR’’
 
Destici, “Hangi vakıf olursa olsun eğer bir taciz, tecavüz olayı olmuşsa hepimizin buna karşı ortak bir duruş ve tavır sergilemesi gerekir. Buna kim ve hangi kurum sebep olmuşsa hepimizin karşı çıkması ve en ağır bir ceza ile yargılanması lazım. Statlarda bir takımın seyircisi küfür ettiği zaman seyirci izleyemiyor aynı şey burada da uygulanabilir o vakfın karaman şubesi kapatılmalıdır. Maalesef Meclisimiz hiç olmadığı kadar bu tür konuşmaların olduğu bir dönemi yaşıyor seviyeler çok düşüyor. Özellikle bu mübarek günlerde bütün herkesin bu tür konuşmalardan uzak durmasını davet ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER