'Türkiye 3 Misli Daha Büyüyecek'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hükümetin 10 yılda Türkiye'nin milli gelirini 3 kat artırdığını belirterek, "Önümüzdeki 10 yılda, bir 3 kat daha artıracağız. Türkiyemiz her alanda, her yerde 3 misli daha büyüyecek" dedi.

'Türkiye 3 Misli Daha Büyüyecek'
Partisinin Tavas ilçe başkanlığını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünya medeniyetler topluluğuna doğru yürüyüşüne yeni başladığını, 10 yılda Türkiye'nin milli gelirini 3 kat artırdıklarını kaydetti.
 
Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri heline geleceğini ifade eden Zeybekci, şöyle konuştu:
 
"Milli gelirimiz 10 yılda 3 kat arttı. Önümüzdeki 10 yılda, bir 3 kat daha artıracağız. Türkiyemiz her alanda, her yerde 3 misli daha büyüyecek.
 
Türkiye'miz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak. Avrupa'nın 3 büyük ekonomisinden birisi olacak ve bunu da 2023'e kadar yapacağız. İhracatımızı da 2023'te 500 milyar dolara çıkaracağız. Türkiye milli gelirini 2 trilyon dolara çıkaracak.
 
Bunları nasıl yapacak? milletimizle yapacak. Devlet eli değil millet eli yatırımlarıyla yapacak, özel sektörle yapacak. Çok büyük bir kabuk değişikliği yaşayacak."
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER