banner51

'Türk Çocukları Hristiyanlaştırılıyor'

Kendisine bağlı kurumların bütçeleri üzerine yaptığı sunumda konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 'Bu çocukları kurtarmak için çaşılıyoruz' dedi.

'Türk Çocukları Hristiyanlaştırılıyor'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yurt dışında sahipsiz kalan 4 bin Türk çocuğunun, gençlik daireleri aracılığıyla Hristiyan ailelere verildiğini söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, kendisine bağlı kurumların 2013 yılı bütçesi üzerine sunum yapan Bozdağ, ''Bu çocuklar adeta Hristiyanlaştırılıyor. Büyük bir dramla büyük bir asimilasyonla karşı karşıyayız'' dedi.
 
Bozdağ, bu konuda bilincin artırılması ve duyarlık oluşturulması için Ankara'da bir çalıştay gerçekleştirdiklerini anlattı.
 
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ''Bu çocukların öncelikle Türk ailelerinin alması için teşvik ediyoruz. Eğer bu mümkün olmazsa ailenin, istediği bir aileye verilmesi için uğraşıyoruz. Bu yavrularımızı kurtarmak için neler yapabiliriz diye detaylı çalışmalar yapıyoruz'' diye konuştu.
 
MESCİD-İ NEBEVİ'NİN YIKILMASI
Öte yandan Bozdağ, Bozdağ, Mescid-i Nebevi'nin yıkılması diye bir durumun söz konusu olmadığına belirtti. 
 
Bozdağ, ''Orada Mecsid-i Nebevi'nin etrafında bulunan bazı konutların yıkılarak çevreni genişletilmesine ilişkin proje hazırlanmış. Yıkılması değil, etrafındaki bazı yerleşim yerlerinin yıkılarak çevresinin genişletilmesidir. O bilgi yanlış. Mescid-i Nebevi'yi hiç kimse yıkamaz. Yıkması da mümkün değildir. Türkiye ve Müslümanlar da bunun karşısında durur. Kimsenin gücü yetmez'' şeklinde konuştu.
 
Kabe'deki revakların kaldırılmasıyla bir genişlemenin olmayacağının Suudi yetkililere söylendiğini ifade eden Bozdağ, şu ana kadar bu revakların yıkılması yönünde alınmış bir kararın da bulunmadığını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2012, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER