banner9

'Tüm Tedbirleri Aldık'

İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Millet irademizin demokratik hukuk kuralları çerçevesinde sandığa tam manasıyla yansıyabilmesi için bütün tedbirleri aldık. Bundan sonra da almaya devam edeceğiz" dedi. Bakan Altınok, terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik ödül yönetmeliğine ilişkin kalan tüm prosedürü hafta sonuna kadar tamamlayacaklarını da belirtti.

'Tüm Tedbirleri Aldık'
Yozgat’ın Yerköy İlçesi’nde Emniyet Amirliği hizmet binası temel atma törenine katılan ve Yozgat Polis Okulu inşatında incelemelerde bulunan Bakan Selami Altınok, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile birlikte Yozgat Valiliğini ziyaret etti. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Altınok, terör olaylarının yaşandığı bölgelerde, seçim sandıklarının taşınması  ve YSK’nın kararı konusunda açıklamalarda bulundu. Kavram kargaşasının giderilmesi gerektiğini ve sandıların taşınmasının söz konusu olmadığın ıbelirten Bakan Altınok, şunları söyledi:
 
"Bizim güvenlik birimlerimizin, valilerimizin, kaymakamlarımızın talepleri sandık alanlarının belirlendiği zaman sandık alanlarının dört-beş yerde aynı mahalde olmasından ziyade, birkaç yerde olması için bir talepleri söz konusuydu. Bunu YSK 6’ya 4 oy çokluğuyla reddetti. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü bir devlettir. Her türlü ihtimale karşı tedbirini alternatiflerini de gözeterek alan bir kurumsal yapısı olan 4 bin yıllık bir geleneği olan bir devlettir. Biz her halukarda ’tedbirlerimizi nasıl almamız gerekiyor’ diye alternatifli olarak çalışmalarımızı yapmıştık, yeni duruma göre tedbirimizi alacağız. 1 Kasım’da millet irademizin demokratik hukuk kuralları çerçevesinde sandığa tam manasıyla yansıyabilmesi için bütün tedbirleri aldık. Bundan sonra da almaya devam edeceğiz. İnşallah huzur, güven içersinde milletimizin arzuladığı şekilde sonuçlar alınır ve milletimize memleketimize hayırlı sonuçlar doğurur diye temenni ediyorum."
 
ÖDÜL YÖNETMELİĞİ YÜRÜRLÜĞE GİRECEK
 
Terör örğütü mensuplarının yakalanmasına yönelik ödül yönetmeliğinin, ne zaman yürürlüğe gireceği konusundaki bir soruya ise Bakan Altınok, "Ödül yönetmenliğini çok önemsiyoruz bu hafta sonuna kadar bütün işlemleri kalan prosedürü tamamlayacağız, internet sayfası oluşturuyoruz, kamu spotu oluşturuyoruz, broşürler basılıyor, listelerin kırmızı, mavi, gri diye bölümlere ayırdığımız yönetmeliğimizi, yönergemizi çıkardık, listelerimizi hazırladı hafta sonuna kadar inanıyorum ki bütün valiliklerimize, kaymakamlıklarımıza, güvenlik birimlerimize ulaştırmış oluruz diye düşünüyorum. Kısa sürede yürürlüğe girecek" dedi.
 
Bakan Altınok, Rusya’nın sınır ihlalleriyle ilgili soruya ise, "Onunla ilgili başbakanımız ve dışişleri bakanımız gerekli açaklamaları yapıyor. Onlara ekleyecek çok fazla bir şey yok" diye cevapladı.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER