banner51

'Töre Konuştu mu, Hakan Susar'

MHP Genel Başkanı Adayı Prof. Dr. Sait Gönen, memleketi Konya’da düzenlediği mitingte, ”MHP 1 Kasım’da 80 veya daha fazla milletvekili çıkarmış olsaydı, biz bu sorunları halının altına süpürecektik. Ama olmayınca su yüzüne çıktı. Bu problemlerden biri yönetim anlayışıdır. Türk’ün töresine göre töre konuştu mu, Hakan susar” dedi.

'Töre Konuştu mu, Hakan Susar'
MHP Genel Merkezi’nin 10 Temmuz’da, Çağrı Heyeti’nin de 19 Haziran’da Olağanüstü Kongre yapılacağını duyurması ardından genel başkanlık yarışına katılan MHP’den 21 ve 25’inci dönem Konya Milletvekili yapan Prof. Dr. Sait Gönen, kent meydanında partililere hitap etti. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı mitingde Prof. Dr. Gönen, 1 Kasım seçimlerinde milletvekili sayısının 80’den 40’a düşmesi, alınan oyların yüzde 25’inin kaybına sebep olması haliyle MHP tabanında memnuniyetsizlik yaşandığının altını çizdi.
 
Prof. Dr. Sait Gönen konuşmasında şunları söyledi:
 
“1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz oylar var. Bekledik ki 1 Kasım’dan sonra masaya yatırılsın. Bu 1 Kasım’daki problem ne, neden 2 milyon oyumuz azaldı. Sayın Genel Başkanımız o akşam istişare edip deseydi ki; biz kamuoyuna çıkıp seçim sonuçlarını açıklayacağım. Ne dememi istersiniz deseydi. Mevcut başkanlık divanındaki arkadaşlarımız bile Genel Başkanımıza gece bir buçukta yaptığı konuşmayı önermezlerdi. 1 Kasım’da şunu bekledik, 2 milyon oy kaybı, yüzde 25 oy kaybı var. Bu masaya yatırılır dedik. Ülkücüler Türkiye’nin her tarafında dört bir tarafında uç beyleri istişare eder. Nerede yanlış yaptık belirlenir dedik. Ama hiçbir şey yokmuş gibi yola devam edilmeye başlanınca o zaman ülkücülerin demokratik tepkileri ortaya çıktı. MHP 1 Kasım’da 80 veya daha fazla milletvekili çıkarmış olsaydı biz bu sorunları halının altına süpürecektik. Ama olmayınca su yüzüne çıktı. Bu problemlerden biri yönetim anlayışı. Türk’ün töresine göre töre konuştu mu Hakan susar.”
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER