banner9

THP'de Yeni Genel Başkan Öztürk

Türkiye'nin çeşitli illerinde yaptığı etkinliklerle adından söz ettiren Turancı Hareket Platformu'nun genel başkanlık koltuğunda devir teslim yaşandı.

THP'de Yeni Genel Başkan Öztürk

Burak Cilasun / Ben TV

2012 yılında başta İstanbullu Türkçüler, İzmirli Türkçüler ve BTC olmak çeşitli Türkçü oluşumların bir araya gelerek kurdukları Turancı Hareket Platformu'nda yeni bir döneme girildi. 

Geçtiğimiz günlerde THP İzmir İl Başkanlığı görevine Gökeren Şahin'in gelmesinin ardından oluşumun tepe yönetiminde de dikkat çekici bir değişikliğe gidildi. 2012 yılından bu yana THP Genel Başkanı olan Hasan Kocabey, görevini daha önce THP İzmir İl Başkanlığı ve ardından da THP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmış olan Caner Öztürk'e devretti. 

Atsız Kültürevleri ve il başkanlıklarıyla çeşitli kentlerdeki faaliyetleriyle sık sık adından söz ettiren THP'nin en üst koltuğunun devir teslimi, oluşumun sosyal medya hesaplarından da ilan edilirken, THP Genel Başkanı Öztürk'ün a takımını hangi isimlerden oluşturacağıysa henüz açıklanmadı. Ayrıca yine bu sürecin içinde THP Ankara İl Başkanlığı'na da Göktuğ Temir getirildi.

"Mücadelemizin büyümesi adına elimizden geleni yapacağız"

Devir teslim sonrası Öztürk, Ben TV'ye kısa bir açıklama yaptı.  

Öztürk, "THP genç bir yapı fakat kurumsallaşma adına kendini kanıtladı. Mutabakat kültürü THP`nin genlerine ve işleyişine tamamen nüfuz etti. Yeni dönemde bu kültürün gelişmesi ve yaygınlaşması adına ilerleme kaydedeceğimizi düşünüyorum. THP`nin halihazırda bir vizyonu ve ayakları yere basan siyasetinin, hamasetten uzak şehirli Türk milliyetçiliği mücadelesinin daha da büyümesi adına elimizden geleni yapacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER