'Terörün Var Olması Gerçekten Üzücü'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü önündeki patlamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'Terörün Var Olması Gerçekten Üzücü'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD ziyareti kapsamında teknoloji merkezi Silikon Vadisi'ndeki ''twitter''ın merkezini ziyaretinin ardından, TRT Haber'in ''Sosyal Medya'' programına konuk oldu ve gündemin yanı sıra ''twitter''dan kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. 
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki patlamaya ilişkin soru üzerine Gül, şöyle devam etti:
''Bizdeki terör maalesef etnik temele dayalı bir terör faaliyeti. Bununla amansız bir mücadele içerisindeyiz. Üzücü olan şey şu; insanların düşüncelerini ifade edebildiği bir ortamda terörün var olması ve teröre destek olunması gerçekten çok üzücü. 
Hedefleri başka bir yerdi belli ki. Belki büyük kentlere gidip oralarda bazı işler yapmak istiyorlardı. Güvenlik güçleri şüphelenince ve takibe alınca, kendileri de fark edilince artık esas hedeflerine ulaşma imkanları olmadığını anladıklarında maalesef bu olay gerçekleşmiş.''
Terör örgütünün bölgede, ''Biz var olmasaydık, bu türlü zararlar vermeseydik sizin sorunlarınızı çözme konusunda katkı sağlamayacaklardı'' diye propaganda yaptığına ilişkin değerlendirme üzerine Cumhurbaşkanı Gül, bunun büyük bir yanılgı olduğuna dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER