Terörün Nedeni Siyasetçilerdir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli açılışlar ve ziyaretler için Aydın’a geldi. Kente ayak basar basmaz Aydın Belediyesi yeni hizmet binasının açılışına katılan Kılıçdaroğlu, 'Kendi coğrafyasında gücünü herkese gösteren, şamar oğlanı olmayan bir Türkiye istiyoruz. Sevgiyi ve hoşgörüyü bu coğrafyada etkin kılacağız' dedi.

Bazı ilçelerde beldelerin kapatılmasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, insanların hak aramak için kilometrelerce yol katedeceğini dile getirdi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Çoğu yerde adliyeler kapatılıyor. Adliye adaletin dağıtıldığı yerlerdir. Adaletten tasarruf yapılmaz. Oralar ticarethane değil. Özel yetkili mahkemeleri kabul etmiyoruz. Eski sıkı yönetim mahkemeleridir bunlar. Bunlar adalet dağıtmaz. Niçin adalet dağıtmadığını görüyorsunuz. Dinliyorsunuz. Son örnek 'Kemal Gürüz aranıyor' dediler. Yurt dışından geldi teslim oldu. 'Kaçacaksın' diye içeri attılar. Kaçacak adam yurt dışından gelir mi? Böyle bir adalet anlayışı olur mu? Hakimin verdiği kararı vicdan kabul etmezse o adil bir karar değildir. İl Başkanımıza 'Niçin Deniz Gezmiş’in posterinin önünde fotoğrafın var' demişler. Gezmiş, emperyalizme mücadele veren birisi. Söylediği şey 'Bağımsız Türkiye istiyorum.' Hangimiz tutsak Türkiye istiyor? Elbetteki bağımsız Türkiye isteyeceğiz. Kuvayi milliye bu topraklardan doğmadı mı? Ne zamandan beri suç olmaya başladı. Parasız eğitim isteyen de hapse atılıyor. Olmaz arkadaş. Üniversite öğrencisi hapse atılır mı? Yeni Türkiye’yi uygar çağdaş, özgür istiyoruz. Bu Türkiye’yi özlüyoruz. Buna özlem duyan her yurttaşı CHP’nin çatısı altına bekliyoruz. Kavgasız bir Türkiye istiyoruz. Huzur içinde yaşanan bir Türkiye istiyoruz. Borçlanan birilerine tutsak olan değil, özgüveni yüksek Türkiye istiyoruz. Kendi coğrafyasında gücünü herkese gösteren şamar oğlanı olmayan bir Türkiye istiyoruz. Her şeyimiz var. Çiftçimiz sanayicimiz doktorumuz başarılı. Her alanda başarımız var bizim."

Son günlerdeki şehitlere de değinen Kılıçdaroğlu, son bir ayda teröre 23 şehit verildiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu güzel ülkede, havası, denizi, insanı mükemmel olan bir ülkede neden şehitler gelir. 30- 35 yıldır bu sorun neden çözülmez. Bu sorunun çözülmemesinin tek nedeni siyasetçiler. Neden bir araya gelmeyiz, konuşmayız, düşünmeyiz. En insanı duygularla söylüyorum. Gittiğim her şehit evinde, 'niye bir araya gelmiyorsunuz' diyorlar. Daha iki gün önce Ankara’da polis memuru arkadaşın cenaze törenindeydik. Bütün siyasetçilere söylüyorum. Gelin bir araya gelin konuşalım. Bu derdi nasıl çözeceğiz tartışalım. Nerede çözeceğiz bu sorunu, tabiki TBMM’de. Bu sorunu meclis çözmeyecekse kim çözecek. Dışarıdan mı gelip çözecekler."

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 16:00
YORUM EKLE

banner47